کد خبر: 10439

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۷:۵۸

از ۱۸۰ نفر از نخبگان و استعدادهای برتر ایرانشهر و شهرستان‌های هم‌جوار تجلیل شد.

 در مراسمی در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت ایرانشهر از ۱۸۰ ورزشکار، پیشکسوت، هیئت‌های ورزشی، داور، مربی و نایب‌رئیس هیئت‌های ورزشی برتر شهرستان‌های ایرانشهر، سراوان، خاش، مهر ستان و دلگان در ایرانشهر تجلیل شد. مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم گفت : ورزشکاران سیستان و بلوچستان در رشته‌های مختلف ورزشی امروز جایگاه خودشان […]

در مراسمی در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت ایرانشهر از ۱۸۰ ورزشکار، پیشکسوت، هیئت‌های ورزشی، داور، مربی و نایب‌رئیس هیئت‌های ورزشی برتر شهرستان‌های ایرانشهر، سراوان، خاش، مهر ستان و دلگان در ایرانشهر تجلیل شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم گفت : ورزشکاران سیستان و بلوچستان در رشته‌های مختلف ورزشی امروز جایگاه خودشان را در کشور پیداکرده‌اند.

ادهم کرد افزود : ورزشکاران ما با کسب ۳۲ مدال ارزشمند از المپیاد ایرانی‌ها در استعدادهای برتر نشان دادند که علیرغم کمبود امکانات و زیرساخت‌های مناسب در کشور حرفی برای گفتن دارند.

 


وی افزود : امروز با تلاش‌های صورت گرفته جایگاه ورزش استان از رتبه ۲۸ در رتبه ۱۸ قرارگرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت :هم‌زمان ۴۰ نفر از ورزشکاران استعدادهای برتر ورزشی استان به اردوی تیم ملی جهت شرکت در مسابقات جهانی سنگال دعوت‌شده‌اند .
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر هم ضمن خیرمقدم حضور فرمانداران شهرستان‌های جنوب استان و دیگر شرکت‌کنندگان در این مراسم گفت : جوانان سرمایه‌های ارزشمند هر جامعه ایی هستند که توجه به این قشر همواره از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و برای داشتن جامعه‌ای پویا و رو به رشد باید به حوزه جوانان در بخش‌های مختلف نگاه ویژه‌ داشت.

 نبی بخش داودی بر ضرورت تقویت روحیه قهرمانی و پهلوانی در بین ورزشکاران تأکید کرد و گفت : ورزشکاران باید اخلاق و منش پهلوانی و قهرمانی داشته باشند.

>وی افزود :وقتی زیرساخت‌های ورزشی در شهرستان‌ها فراهم باشد جوانان اوقات فراغت خود را حتماً در میدان‌ها ورزشی و باشگاه‌ها سپری خواهند کرد و در مقابل خیلی از آسیب‌ها مصون خواهند ماند.

وی با تأکید بر عدالت در تخصص اعتبارات ورزشی به مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق کمتر توسعه‌یافته افزود :ورزش می‌تواند وحدت ملی، همدلی و صفا و صمیمت را رقم بزند .فرماندار اهتمام بر پیگیری دهکده ورزشی ایرانشهر را بااهمیت دانست و به رسیدگی مشکلات ورزشکاران منطقه پای فشرد،داودی شناسایی و شناساندن استعدادهای برتر منطقه و معرفی آنان را به عرصه‌های منطقه‌ای،ملی و بین‌المللی مهم دانست و از مدیرکل ورزش و جوانان خواست مباحث ورزشی حوزه ایرانشهر را بهتر از این موردتوجه قرار دهد.

ارسال دیدگاه