کد خبر: 2364

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۵:۴۰

در گذشت تاثیر انگیز طبیب عشق و دانش جناب آقای دکتر محمد اکبر زرین که عمر با برکتش را جز برای خدمت به مردم صرف نکرد تسلیت می‌گوییم

” کُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَهُ الْمَوْتِ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّهَ فَقَدْ فَازَ وَما الْحَیَاهُ الدُّنْیَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ. مرگ پایان زندگی نیست، بلکه آغازی است برای پرواز مرغ جان بر گستره ملکوت و رجعتی به محضر حضرت دوست؛ به‌ویژه مرگ آنان که در زندگانی گام‌های بلندی برداشته‌اند و در […]

” کُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَهُ الْمَوْتِ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّهَ فَقَدْ فَازَ وَما الْحَیَاهُ الدُّنْیَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ.
مرگ پایان زندگی نیست، بلکه آغازی است برای پرواز مرغ جان بر گستره ملکوت و رجعتی به محضر حضرت دوست؛ به‌ویژه مرگ آنان که در زندگانی گام‌های بلندی برداشته‌اند و در خدمت به دیگران کوشیده‌اند.

در گذشت تاثیر انگیز طبیب عشق و دانش جناب آقای*دکتر محمد اکبر زرین*که عمر با برکتش را جز برای خدمت به مردم صرف نکرد تسلیت می‌گوییم. او که جامه زیبای طبابت را به دیبای جاوید آخرت بخشید و هیچ‌گاه از بذل داشته‌های خویش برای خدمت به دیگران دریغ نکرد.

ایشان در خانواده ای با اصالت در دهستان ابتر که در بخش مرکزی شهرستان ایرانشهر،  است به دنیا آمد ، ایشان به دلیل تبحر در کار و همچنین اخلاق نیکو از جایگاه و محبوبیت خاصی در بین مردم برخوردار بودند . بویژه در بین اقشار ضعیف و محروم جامعه که مرحوم دکتر زرین همکاری صمیمانه ای با آنها داشته است.

یک شخص انقلابی و ولایتمدار که با توده‌های مردم هماهنگ بود و به عنوان یک پزشک و مدیر خستگی ناپذیر، مردم‌دار، مومن و ولایتمدار شناخته شده بود و توانسته‌ بودند که با پایبندی به اخلاق حرفه‌ای، محبوب همنوعان خود واقع شوند.

بی‌گمان، پزشکان خدمات بی‌بدیلی به هموطنان ارائه می‌کنند اما شاید گزافه نباشد اگر ادعا کنیم برآیند قضاوت عمومی درباره کلیت پزشکان رضایتبخش نیست. دلیل این نارضامندی را بایستی در نوع رفتار و رویکردهای «برخی» پزشکان جستجو کرد. تلخ است اما واقعیت دارد که بخشی از پزشکان، «طبابت» را با «تجارت» خلط کرده‌ و ابایی ندارند که «شرافت طبابت» را به پای ثروت‌اندوزی به هر قیمت، قربانی کنند. این واقعیت تلخ بیش‌تر در سطوح پزشکان متخصص و فوق‌تخصص قابل مشاهده و رصدشدنی است‎؛ و صد البته هرگز به معنای چشم‌ بستن بر تعهد و اخلاق‌مداری انبوه پزشکان خدوم و مردم‌دار نیست.

1480342628983

مرحوم دکتر محمد اکبر زرین که در کارنامه کاری خود سابقه هایی چون :

۸ سال مدیر شبکه بهداشت و درمان ایرانشهر

۳ سال رئیس بیمارستان ایران در ایرانشهر
از تاریخ بهمن ماه سال ۹۳ تا کنون به عنوان مدیر فوریت های پزشکی ایرانشهر و دارای مدرک دکتری دندانپزشکی بود

گفتنی است؛ مرحوم دکتر “محمد اکبر زرین ” مدیر فوریت های پزشکی ایرانشهر به مدت ۴ سال تحت درمان پزشکی بود و امروز در بیمارستان مهرگان مشهد بر اثر بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.
بی دریغ فقدان این طبیب توانا و نام آشنا برای جامعه پزشکی ایرانشهر رویدادی ناگوار است که جبران آن به آسانی میسر نخواهد شد.
ضمن ابراز همدردی با بازماندگان، دوستان و همکاران آن شادروان و تسلیت به جامعه پزشکی استان و شهرستان ایرانشهر ، از پروردگار متعال می‌خواهم روح آن مرحوم را با اولیاء و اجداد مطهرش محشور و همجوار فرماید.

خدایا به لطف خویش، روحش را شاد و مقامش را در جوار قدسی درگاهت بلند مرتبه بفرما. ( آمین )
رکنی صمد ( روشن بین )

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 2

کل نظرات :3

 • مریم یوسفی

  تاریخ : ۸ - آذر - ۱۳۹۵

  با عرض تسلیت به مناسبت درگذشت دندانپزشک دلسوز ایرانشهر.
  از خداوند میخواهم که روح ایشان را قرین رحمت خودش قرار بده و به بازماندن صبر عنایت کنه.


  پاسخ

 • حمیدداور

  تاریخ : ۸ - آذر - ۱۳۹۵

  خداوند ب خانواده ایشون صبر عطا کنن…دکتری بود ک بیشتر بفکر ضعفا بودن…خداوند روح ایشون و قرین رحمت کنن


  پاسخ

ارسال دیدگاه