کد خبر: 9707

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۲۳:۲۶

رتبه اول جشنواره خوارزمی سال ١٣٩۶

*رتبه اول جشنواره خوارزمی سال ١٣٩۶* ‍ پروفسور بابک کریمی متولد ۱۳۴۸ تهران کارشناسی: ۱۳۷۲ دانشگاه شیراز ارشد: ۱۳۷۴ دانشگاه مازندران دکتری: ۷۸ شیراز استاد شیمی آلی دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان دکتر کریمی موفق به کسب رتبه اول سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی شد. این دانشمند ایرانی که قبلا در سال های ۷۸ […]

*رتبه اول جشنواره خوارزمی سال ١٣٩۶*

‍ پروفسور بابک کریمی

متولد ۱۳۴۸ تهران
کارشناسی: ۱۳۷۲ دانشگاه شیراز
ارشد: ۱۳۷۴ دانشگاه مازندران
دکتری: ۷۸ شیراز
استاد شیمی آلی دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان

دکتر کریمی موفق به کسب رتبه اول سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی شد. این دانشمند ایرانی که قبلا در سال های ۷۸ و ۷۹ نیز این جایزه را بدست آورده بود، پژوهشگر برگزیده از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری (سال ۸۱ و ۸۲) و دانشمند برگزیده کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی در سال ۸۷ از دیگر افتخارات این دانشمند ایرانی است.

این دانشمند که در زمینه کاتالیزورهای هتروژن و پالادیم و واکنش های کراس کاپلینگ مشغول به فعالیت است، در سال ۲۰۱۲ از سوی انتشارات وایلی برای پاسداشت مقام علمی هک، سوزوکی و نگیچی به عنوان برندگان نوبل شیمی در سال ۲۰۱۰، دعوت به همکاری در زمینه چاپ کتابی با عنوان «پالادیوم کاتالیست واکنش کراس کوپلینگ: جنبه‌های عملی و تحولات آتی» شد.

دکتر کریمی که دارای حدود ۱۷۰ مقاله علمی در بهترین مجلات علمی از جمله:

Angewandte Chemie – International Edition
Organic Letters
Journal of Organic Chemistry
Chemical Communications

است دارای شاخص بی نظیر اچ ۴۷ می باشد.
کسب رتبه اول جشنواره خوارزمی سال ١٣٩۶ توسط جناب آقای پروفسور بابک کریمی استاد دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان را خدمت ایشان و جامعه شیمی ایران تبریک عرض می نماییم.
برای این دانشمند عزیز کشورمان توفیق روزافزون و سلامتی همراه با شادی آرزومندیم./

ارسال دیدگاه