کد خبر: 9778

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۹:۳۵

علی سپاهیان با دستان خالی هوای هوادارانش را دارد و با نام بلوچستان خواهد درخشید…

علی سپاهیان با دستان خالی هوای هوادارانش را دارد و با نام بلوچستان خواهد درخشید…   علی سپاهیان خواننده،تنظیم کننده و ترانه سرا در سال ۱۳۷۱ در استان سیستان و بلوچستان شهرستان ایرانشهر دهستان ابتر در خانواده فرهنگی و مذهبی چشم به جهان گشود وی در سن ۱۳ سالگی از مهر و محبت پدر محروم […]

علی سپاهیان با دستان خالی هوای هوادارانش را دارد و با نام بلوچستان خواهد درخشید…

 

علی سپاهیان خواننده،تنظیم کننده و ترانه سرا در سال ۱۳۷۱ در استان سیستان و بلوچستان شهرستان ایرانشهر دهستان ابتر در خانواده فرهنگی و مذهبی چشم به جهان گشود وی در سن ۱۳ سالگی از مهر و محبت پدر محروم شده و مادر مونس و همدم ایشان بود و در سال ۱۳۸۸ ازدواج کرده و حاصل این ازدواج سه فرزند دختر به اسم های مایسا،سارینا،سلاله میباشد وی در همان اوایل سالهای دوران نوجوانی در کنار استاد محمدعمر سامی مشغول به خواندن و تمرین شعر و شاعری که با اولین شعر مولا علی(ع) که سروده برادر ایشان بود شروع بکار و اجرا کرد.

و به دنیای پرفراز و نشیب و پهناور هنر ورود کرده و با توجه به اینکه هیچ اندوخته یا پس اندازی و یا شغلی نداشتند به تنهایی یک دستگاه کیبورد بصورت خیلی ابتدایی و در حد ملودی به فعالیت مشغول که در سال ۱۳۸۸ بطور رسمی موسیقی را دنبال نمودند.

علی سپاهیان با گروه هنری خانه جوان اوقات فراغت خود را تئاتر کار میکردند که بعدها متاسفانه بنا به دلایلی با انحلال گروه هنریشان و نبود امکانات کافی در روستا و با وجود محصل بودن ، رفت آمد به اداره ارشاد ایرانشهر میسر نبود و مجبور شدند در سطح مدارس نمایش نامه هایی بنویسد و اجراء نماید.

علی سپاهیان علاقه شدیدی به کار تئاتر داشته و میخواهند در کنار موسیقی کار تئاتر را هم ادامه دهند…

علی سپاهیان خواننده ی سبکهای سنتی و پاپ گاهی هم دکلمه میخوانند ایشان همچنین کار تدوین و ساخت و دوبله انیمیشن را در حد آماتور انجام داده اند ک به دلیل کمبود امکانات بازهم توانایی ادامه این کار رو نداشتند

این هنرمند تا به حال آلبومی ارائه نداده  ولی تک آهنگی های زیادی از قبیل ایران ایران،پری من،ابترزمین،جوان ناکام ،شوک و… بوده که در دسترس طرفدارانش میباشد.

علی سپاهیان برای دل هوادارانش میخواند و گاهی به علت بی مهری مسئولین و کمبود امکانات تا مرز کنار گذاشتن موسیقی پیش رفته..

این هنرمند جوان با کمترین امکانات در فضای خانه خود کارهای هنری خود را به زیبایی  انجام میدهد و مکان خاصی برای ضبط موسیقی هایش ندارد.

علی سپاهیان تمام تلاش خود را جهت ایجاد محیطی مناسب برای اجرای فعالیت های خود داشته ولی تاکنون کسی از ایشان حمایت ننموده اند.

وی در سخنان خود گفتند : تنها نگرانی  من جوانان روستای ابتر هستند که هیچ مکانی نداشته تا جوانان استعداد و هنرشان را به اجراء بگذارند و این هنرهایشان در وجودشان پنهان مانده که علی از مسئولین انتظار دارد حداقل در حد یک مکان به آنها کمک کنند تا خدایی نکرده جوانان به سمت اعتیاد و بی راهه نروند .

هنرمند جوان در سخنان خود بیان کرد دوست دارد از این روستا ابراهیم پرویز پورها و ابراهیم ساویز های دیگری رشد کنند و از آنان به عنوان الگوهای خود برای موفقیت نام برد و خاطر نشان کرد این پتانسیل و ظرفیت در روستای ابتر برای رشد و موفقیت وجود دارد.

وی در آخر سخنان خود گفتند:جاه طلب نبوده و نخواستم خودم به تنهایی مطرح بشوم…!!! و علت کمتر دیده شدنش همین بوده و بس…

خبرنگار پریسا ایرندگانی

ارسال دیدگاه