کد خبر: 9656

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۲۱:۳۹

چگونه می‌شود به مرگ هنرمند اندیشید وقتی  رویینه‌تن در آثار و افکار خویش زنده است و زندگی می‌بخشد.

تسلیت به جامعه هنرمندان سیستان و بلوچستان ⚫ هنرمند پیشکسوت مرحوم حمید ریسباف امروز عصر پس از آنژیوگرافی قلب در بیمارستان امام علی زاهدان دار فانی را وداع گفت. ضمن عرض تسلیت به خانواده ایشان وجامعه هنرمندان استان به اطلاع میرساند مراسم تشییع پیکر مرحوم فردا سه شنبه ساعت ۱۲ از مسجد مکی زاهدان به […]

تسلیت به جامعه هنرمندان سیستان و بلوچستان

⚫ هنرمند پیشکسوت مرحوم حمید ریسباف امروز عصر پس از آنژیوگرافی قلب در بیمارستان امام علی زاهدان دار فانی را وداع گفت.

ضمن عرض تسلیت به خانواده ایشان وجامعه هنرمندان استان به اطلاع میرساند مراسم تشییع پیکر مرحوم فردا سه شنبه ساعت ۱۲ از مسجد مکی زاهدان به سمت بهشت محمد(ص) و در قطعه هنرمندان برگزار خواهد شد.

هیات تحریریه وبسایت دوستان سلام

◼◼◼◼◼◼◼

بیوگرافی مرحوم حمید ریسباف:

حمید ریسباف متولد ۱۳۲۸ در زاهدان در ۹ مهر ماه در خانواده ای صمیمی با چهار برادر و دو خواهر پابه عرصه هستی گذاشت و آخرین فرزند خانواده بود .

دوران ابتدائی تحصیل را در دبستان ابن سینا گذراند و در هنرستان صنایع چوب دیپلم گرفت.

در سال ۱۳۵۰ تلویزیون افتتاح شد او در سال ۱۳۵۱به عنوان دکوراتور وارد تلویزیون شد و اولین فیلمبردار تلویزیون در سیستان وبلوچستان بود و ۴۶ بهار از زندگی اش را با صدا وسیما به عنوان فیلمبردار ، تهیه کننده و کارگردان همراه بوده است از جمله کارهای او، مستند عاشورا در زاهدان، نگاه دوربین، دکتر فاستوس، مسافر گمنام، کلک و صد گنج و.. را نام برد.
او همچنین در زمینه های ورزش موفقیت های بسیار کسب کرده است او فعالیتهای ورزش خود را از ششم دبستان با دو و میدانی شروع کرد. در زمینه های پرتاب دیسک، دو و میدانی در ۶ دوره قهرمان کشور شده است. قهرمان صدمتر و رکوردار ۱۱ ثانیه، مقام طلا پرتاب دیسک و مقام سوم در پرتاب نیزه در در سالهای ۴۰ تا ۶۰ بوده است.

او به همراه ۲۱ نفر در گروه های فیلمبرداری برای به جبهه اعزام شدند تا کار تصویربرداری از مناطق جنگی را انجام دهند. او ۵ سال با شبکه یک همکاری داشته و در ساخت سریال دکتر فاستوس به عنوان فیلم بردار حضور داشته است. او در سال ۱۳۵۴ ازدواج و در سال ۵۵ اولین فرزندش آرین به دنیا آمد آناهیتا و آبتین فرزند این هنرمند ارزشمند هستند که آنها نیز در زمینه های هنری وتئاتر ادامه دهنده راه پدر بوده اند.
او موسسه تفتان فیلم را در زاهدان راه اندازی نمود که کارهای مستند سازی، فیلم برداری وفعالیتهای هنری را بر عهده داشت

صد گنج عنوان نماهنگ فاخر و برتر شبکه استانی هامون می باشد که این هنرمند پیشکسوت کارگردانی آن را به همراه آرین ریسباف انجام داده است .
حمید ریسباف در سال ۷۴ بازنشسته شده است اما با عشق به تصویر و کار هنری همچنان به عنوان یک تصویربردار و تهیه کننده  در قاب تلویزیون ماندگار است

متن بیوگرافی از سایت صدا و سیما

 

پیام تسلیت خبرنگار محبوب و مردمی

هاشمزهی اخبرنگار شبکه هامون: من هم درگذشت ناگهانی استاد ریسباف خدمت خانواده محترم ایشان، همکاران صدا و سیما و همه دوستداران ایشان تسلیت عرض میکنم.
من اولین کارهای خودم را در صدا و سیما با برنامه ایشان که ابتدا بنام نسیم روستا بود آغاز کردم و موفقیت خودم را بعد از خداوند متعال مدیون زحمات و حمایت‌های ایشان میدانم.
اخلاقی نیکو و روحیه ای شاد داشت.
هر منطقه و روستایی که میرفتیم عزت و احترام بزرگان و علمای محل را همیشه میداشتند.
با اینکه سن و سال بالایی داشت ولی هیچوقت دست از فعالیت‌های هنری برنداشت.
خدابیامرزدشان

روشن بین: خلق آثار هـنری ، ذکرثنای حضرت حق است و هنرمندانی که با آثار الهیشان، دل‌ها را متوجه رحمت‌های بیکران خداوند مهربان می‌کنند قابل ستایش هستند.
فقدان هنرمند بزرگی چون استاد ریسباف که دوربین را به روستاهای استان پهناور مان برد و سایرین را با صنایع دستی و زیبایی های منطقه اشنا نمود ، همواره آثار ایشان را از سایر آثار هنری متمایز کرده بود، جبران ناپذیر خواهد بود.
بی گمان خدمات، تواضع، اخلاص این هنرمند پرتلاش از ذهن مردم شریف و علی الخصوص هنرمندان و هنردوستان استان، فراموش نخواهند شد.
ضمن عرض تسلیت و تعزیت درگذشت این هنرمند پیشکسوت به خانواده گرانقدر ایشان، مردم شریف ایران و بویژه مردم هنردوست استان سیستان و بلوچستان ،از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و غفران و رضوان الهی را آرزومندیم.

استاد هاشمزهی سپاسگزارم از همراهی شما .

ارسال دیدگاه