کد خبر: 10197

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ - ۱۷:۰۰

گفتگو بادکتر احمدکرد(دکترای زبان انگلیسی)در رابطه با مراحل کلیه اخذ و پذیرش و هزینه های یک دوره دکترا در هند

🔸جناب دکتر بیوگرافی خودتون بفرمائید؟ 🔹بنده از سال ۸۶ وارد تربیت معلم شدم و شغل رسمی خویش را دارم. اما از آنجاییکه رشته تحصیلی بنده آموزش زبان انگلیسی هست با راه اندازی یک موسسه زبان انگلیسی خوب با بازده بالا میشود در آمد خوبی داشت. 🔸چه شد که تصمیم گرفتید در آزمون دکتری شرکت کنید؟ […]

🔸جناب دکتر بیوگرافی خودتون بفرمائید؟

🔹بنده از سال ۸۶ وارد تربیت معلم شدم و شغل رسمی خویش را دارم. اما از آنجاییکه رشته تحصیلی بنده آموزش زبان انگلیسی هست با راه اندازی یک موسسه زبان انگلیسی خوب با بازده بالا میشود در آمد خوبی داشت.

🔸چه شد که تصمیم گرفتید در آزمون دکتری شرکت کنید؟

🔹بنده از زمانی که دانشجوی تربیت معلمبودم به فکر ادامه تحصیل تا مقطع دکترا و بدون وقفه بودم و به همین دلیل به محض اتمام کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد و پس کارشناسی ارشد حتی وقتم را برای یکسال منتظر ماندن و تحصیل در ایران هدر ندادم و در دانشگاه بین المللی علیگر اقدام به اخذ پذیرش نمودم.

🔸در دانشگاه بین المللی آیا برای دانشجویان دورههای زبان هم ارایه می دهند؟

🔹بله در دانشگاههای بین المللی دوره‌های زبان هست. ولی اخیرا یکی از شرایط ورود به دانشگاههای بین المللی تسلط به زبان انگلیسی می باشد.

🔸هزینه های تحصیلی دریک سال چقدر براورد می‌کنید؟

🔹از حدود سه سال پیش که بنده رفتم هرسال در حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه داشت ولی از حدود پنج ماه قبل و سقوط ارزش ریال در مقابل روپیه هند و دلار هزینه حداقل چهار برابر می شوند و سالیانه بالغ بر شصت میلیون تومان فقط هزینه زندگی است.

ناگفته نماند که باتوجه به کیفیت شهری هزینه ها متغیر هست و ممکن است چندین برابر باشد. من فقط در خصوص علیگر صحبت میکنم؛‌ هزینه تحصیل جمعا در روز ثبت نام اخذ می گردد که در دانشگاه علیگر برای دوره دکترا فقط هزار دلار برای کل دوره است.

🔸گرفتن ویزا دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه هندوستان چه مراحلی دارد؟

🔹اخذ پذیرش، مراجعه به دانشگاه برای ثبت نام، دریافت نامه های مربوطه و سپس بازگشت به ایران و اقدام برای ریسرچ ویزا

🔸دوره دکترا درهندوستان چند سال می‌باشد؟

🔹سابقا با دو سال هم میشد دفاع کرد ولی اخیرا حداقل سه سال

🔸مراحل کلیه اخذ و پذیرش یک دوره دکترا در هند چه می‌باشد؟

🔹برای گرفتن پذیرش باید منتظر اعلام دانشگاه در وبسایت و سپس پر کردن فرم آنلاین، و تکمیل مدارک مورد نظر، سپس انتظار برای اعلام نتیجه که آیا دانشگاه قبول نموده یا نه.

🔸هزینه کسب یک مدرک تحصیلی معتبر در دانشگاه های خارج کشور چه میزان است؟؟

🔹همه چیز بستگی به شهر و کشور مورد نظر دارد. و نرخ ارز ضمنا ارز دانشجویی حذف شده است. در خصوص شهر و دانشگاه خودم که در سوالات قبل توضیح دادم

🔸مدارک چه رشته هایی در کشورمان اعمال میشه؟ خیلی از دانشگاههای خارجی تو ایران مورد تایید نیست چه دانشگاه های هندی در ایران مورد تایید هست؟

🔹همه رشته ها و دانشگاههایی که در لیست وزارت علوم باشند مورد تایید و مدرک اعمال می شود.

🔸جهت کاهش هزینه های تحصیل برخی دانشگاهها از دانشجویان دکترا برای دوره های کارشناسی به عنوان استاد استفاده می کنند آیا دانشگاههای هند چنین امکاناتی برای دانشجویان دکترا فراهم می کنند؟

🔹در جهت مورد تایید بودن باید گفت هر ساله لیست وزارت علوم اعلام می گردد برای تمامی دانشگاههای سراسر دنیا که هرکس در آن دانشگاه تحصیل کند مدرک مورد تایید می باشد و لطفا به هیچ یک از شایعات در خصوص تایید و عدم تایید اهمیت ندید. همه دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در یک سطح می باشند.

🔸در یکجا خواندم دانشگاههای اروپایی راحت تر دانشجویان با مدرک کارشناسی ارشد از هند را برای دکترا بورسیه می کنند آیا چنین چیزی صحیح می باشد؟

🔹نه تنها دانشگاههای اروپایی بلکه سراسر دنیا دانشجویان فارغ التحصیل از هند را برای بورسیه قبول و حتی در بازار کار هم ارجحیت دارند. در هند کار کردن اجازه نداریم.

🔸ایرانی هایی که زبان بلد نیستن(دیپلم)

چکار کنند؟آموزشگاه خاصی برای ایرانی ها وجود داره یا زبان هندی به انگلیسی؟

🔹بله معلم های خصوصی فراوانی هستند که در سطح شهر پونا به دانشجویان خارجی زبان درس میدن.

🔸سطح دانشگاههای هندی برای رشته های عملی و آزمایشگاهی چگونه است؟

🔹سطح دانشگاههای هند برای تمامی رشته ها فوق العاده است.

ارسال دیدگاه