۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » جدیدترین اخبار

احمد اربابی مقام اول در لیگ فنی پرنده. مقام دوم در لیگ مسیریاب هوشنمد ،مقام سوم در لیگ اختراعات و ابتکارات در سه لیگ مستقل در مسابقات آستارا کاپ۲۰۱۷

برادر ارجمندم جناب اقای اربابی عزیز از شما بجهت حضور در گفتمان صمیمی دوستان سلام بسیار ممنونم ?لطفا بیو گرافی خودتون رو بفرمایید, همچنین عنوان کنید که شما چه عناوینی و در چه رشته ای تا کنون کسب نموده اید ؟ ?احمد اربابی هستم ۱۸ساله. دانشجوی رشته برق صنعتی دانشکده فنی شهید باهنر. بنده در […]

برادر ارجمندم جناب اقای اربابی عزیز از شما بجهت حضور در گفتمان صمیمی دوستان سلام بسیار ممنونم

?لطفا بیو گرافی خودتون رو بفرمایید,
همچنین عنوان کنید که شما چه عناوینی و در چه رشته ای تا کنون کسب نموده اید ؟
?احمد اربابی هستم ۱۸ساله. دانشجوی رشته برق صنعتی دانشکده فنی شهید باهنر. بنده در رشته ی هوافضا و رباتیک مشغول فعالیت هستم. و در آبان ماه ۱۳۹۵مقام اول کشوری در زمینه خلاقیت و طراحی شناور هوشمند و همچنین در آذرماه ۱۳۹۶در مسابقات ملی آستارا کاپ۲۰۱۷ مقام اول فنی در لیگ پرنده، مقام دوم در لیگ مسیریاب هوشنمد و مقام سوم در لیگ اختراعات و ابتکارات و بهترین ایده در سال۲۰۱۷ در زمینه طراحی پهپاد کسب کردم.

?جناب اقای اربابی قبل از اینکه بخواهیم در مورد مسابقات رباتیک هوا و فضا بپردازیم لطف کنید در مورد دوران تحصیلی خودتون برامون بگید که در چه نوع مدارسی تحصیل نموده اید و تاثیر این نوع مدارس در موفقیت شما چه میزان بود؟ (راهنمایی و دبیرستان )؟
?بنده دوران ابتدایی رو در شهرستان مهرستان گذراندم. و بدلیل کمبود امکانات آموزشی دوران راهنمایی را در نمونه شهرستان سیب و سوران و دوران دبیرستان را در هنرستان شهید هاشمی نژاد شهرستان سراوان گذراندم. تأثیر این نوع مدارس که با امکانات آموزشی بهتری همراه بود ذهن آدم رو باز می کرد که مخصوصا در هنرستان فنی که هم درس میخوندم و هم کار فنی یاد میگرفتم منو به فکر انداخت مه بتوانم کاری درکنار درس و تحصیل خود انجام دهم.

?احمد جان بفرمایید که چطور به این رشته علاقه مند شدید؟
?علاقه کنار استعداد از زمان بچگی با طراحی های جدید،از دوران کودکی علاقه به ربات ها و پهپاد ها داشتم و ایده ها وطرح های مختلفی به ذهنم میرسید. جستجو تحقیق تهیه مستندات علم رباتیک و تکنولوژی باعث شد تا علاقه مندی در این زمینه ها بیشتر بشه کنجاویم در طرحی و ساخت این ربات ها برایم جالب بود و هرچی در این زمینه ها بیشتر فعالیت کنم علاقه مندیم بیشتر خواهد شد.

?از چه زمانی طراحی رباتیک آغاز کردین؟
?طراحی و ساخت رباتیک رو در ۱۲سالگی شروع کردم و در۱۷سالگی به همراه مربیم اقای عبدالاحد پاکباز شروع به ساخت اولین ربات خودم وشروع به شرکت درمسابقات ملی کردم.

?برادر اربابی عزیز در مسابقات ًملی استارا کاپ ۲۰۱۷ مقام اول فنی . حایز مقام اول شدید چه کشورهایی در این مسابقه حضور داشتند
بفرمایید از نظر سطح علمی و امکانات انها در چه سطحی بودند ؟
?در مسابقات آستارا کاپ۲۰۱۷ قرار بود از کشور هایی نظیر آلمان. چین و کره حضور پیدا کنن که متاسفانه به دلیل شرایط آب و هوایی نتوانستن در این مسابقه حضور پیدا کنن اما در لیگ های خاصی غیرحضوری شرکت کرده بودند. امکانت و سطحی علمی بالایی داشتند در کشورهای اروپایی علم و تکنولوژی رباتیک و هوافضا حضور فعالیت دارد و به همین دلیل آنها از نظر علمی و امکانات و تجهیزات بالایی نسبت به ما داشتند.

?آیا ابتکارات و اختراعات دیگری نیز داشته‌اید و یا دنبال میکنید؟
?بله اختراعات و ابتکارات و تحقیقاتی در زمینه رباتیک و هوافضا دنبال میکنم. و امیدوارم افتخاری برای جامعه خودم کسب کنم. تحقیقات در زمینه طراحی های خاص برای ربات های پرنده امداد گر است که درکشور و منطقه بلوچستان خیلی مفید و کار آمد است.

?به نظر شما سیستم آموزشی کشور چگونه میتواند در جهت شکوفایی استعدادهای جوانان گام بردارد؟
?سیستم آموزشی کشور میتواند با پیدا کردن جوانان با استعداد و نخبه و حمایت های لازم و ایجاد مکانی خاص جهت شکوفایی این استعداد ها و پیشرفت علم گام بزرگی بردارد.

?جنابعالی با کمترین امکانات برای استان و کشور غرور آفریده‌اید فکر میکنید اگر امکانات و تجهیزات کامل در اختیار داشتید به چه سطحی از موفقیت می رسیدید؟
?اگر ما امکانات و تجهیزات کاملی دراختیار داشتیم و داشته باشیم، به سطح وسیعی از موفقیت و پیشرفت علم برای کشور و استان خواهیم بود. مهم ترین اصل امکانات و تجهیزات است. من توانستم با کمترین تجهیزات و امکانات به موفقیت بزرگی برای کشور و استان کسب کنم و این راه را همیشه ادامه خواهم داد. واین قول رو میدم اگر امکانات و تجهیزات کاملی در اختیار داشته باشم در سطح بین المللی به جهانیان نشان خواهم داد مردمان سرزمین من چگونه هستن.

?انتظار شما به عنوان یک نخبه از جامعه و نیز دولت چیست؟
?انتظار من از جامعه و دولت حمایت کردن از قشر جوان و نخبه است. جوانان ما الخصوص استان سیستان و بلوچستان نشان داده اند با کمترین امکانات و محرومیت ها استعداد رشد و پیشرفت رو دارند اما جامعه نباید بگذارد جوانان همیشه با امکانات و محرمیت خود گام بردارند. جامعه ما میتواند حمایت های خود را از جوانان و نخبگان این سرزمین دریغ نکند. دولت و دولت مردان عزیز لطفا جوانان و نخبگان رو دریابید. ?

?احمد عزیز برادر نیکم بهترین ارزوی شما چیه ؟ و اینکه بفرمایید برنامه شما برای اینده چه میباشد ؟
?آرزو پرورش و حمایت لازم از قشر نخبه، از مسولین درخواست توجه و حمایت از نخبگین دارم و بهترین آرزوی من موفقیت جوانان برای شهر خود واستان خود و کشور عزیزمان ایران رو دارم و آرزوی شخصی خودم موفقیت در عرصه های بالا و بین المللی برای نشان دادن فرهنگ قوم ایرانی و بلوچستان عزیز است،دنیای بدون تبعیض گرایی حمایت از جوانان.
برنامه های من در آینده شرکت در مسابقات ملی و بین‌المللی جهت بالا بردن ارزش علم و تکنولوژی رباتیک و هوافضا هم در جهت ساخت وهم در جهت تحقیقات علمی. اما اگر حمایت های مالی لازم برای من و تیم بنده انجام بپذیرد گام های بعدی ما در سطح های بین المللی خواهد بود تا موفقیت های بزرگی برای سرزمین خود به رقم بزنیم.

?جسارت منرو ببخشید ولیکن
لطفا بفرمایید حالا که خودتون به این سطح از علمی رسیدید و اکنون نام پژوهشگر رو یدک میکشید ایا قول میدهید که هر گاه شخصی نیاز به مشاوره و حمایت فکری شما داشته باشد …. با او همکاری و همیاری داشته باشید؟
?بله حتما. بنده خوشحال میشوم کسی مشاوره و یا کمکی بخواهد تا آخرین توانم مشتاق کمک و حمایت عزیزان هستم. ان شا الله بزودی شروع به همکاری هایی به تمام شهرهای جنوب استان خواهم داشت. تا جوانان و نخبگان رو مشتاق و امید به این حرفه بدهم. و خوشحال می شوم به دیگران کمک و مشاوره بدهم.
باعث افتخار است.

?احمد چه برنامه ای برای اینده ات تدارک دیده ای ؟
?قراره ان شاالله به تمام شهر های بلوچستان سفر کنم و اگر مسولین حمایت کنن برنامه هایی رو انجام دهم و یک نفر از هر شهر به عنوان نماینده اون شهر در تیم رباتیک بلوچستان جمع کنم تا بتونیم همکاری ها و موفقیت های بین المللی و بزرگی داشته باشیم.

?اندکی بیشتر در این زمینه توضیح دهید دوست من.
?رباتیک و تکنولوژی هوافضا فقط در شهر های بزرگ و مرکز استان جمع شده است و متاسفانه به شهرهای جنوب استان به جز چابهار گسترش نیافته است ولی شهرهای دیگه ایی هستن که جوانان نخبه و با استعداد زیادی درون خود دارند اما کسی نبوده تا این زمینه روز رو انتقال بده تا این جوانان هم بتوانند وارد جامعه شوند. بنده قصد دارم تمام شهر های جنوب استان رو سفر کنم و با برنامه هایی این تکنولوژی و زمینه علمی رو به جوانان نخبه و با استعدادی که میخواهند وارد جامعه شوند اما راه آن را نگی دانند نشان بدهم.

?نماینده هر شهر که بخاد با شما همکاری داشته باشه باید چه ویژگی هایی داشته باشه و همکاری اون با شما در چه حد باید باشه و وظیفه ایشون چیه و .‌….
اگه ممکنه در این مورد توضیخات لازم رو عنوان کنید ممنونم از شما
?نماینده هر شهر باید با استعداد و توانمند باشد. و در بین این نخبگان و جوانان نماینده از طریق پرسش و پاسخ و آزمونی مشخص میشوند. همکاری این نمایندگان در حد کمک به پیشرفت و آبادانی کشور خواهد بود.

?احسنت این ازمون کی برگزار میشه؟
?ان شا الله زمانی که سفر خود را آغاز کنم و در همان شهر انجام خواهد گرفت. و از شما تقاضا دارم اگر زمان کافی داشتید منو در این هدف بزرگ همراهی کنید.

✅دیده منت هر انچه که در حد توانم باشد با کمال میل و افتخار هستم در رکاب شما عزیزان

?سخن شما به جوانان و دانشجویان چه میباشد .؟
?سخن بنده به جوانان و دانشجویان این است که امید به خدا رو فراموش نکنید. و تلاش خود را برای جامعه و مهین عزیزمان را پررنگ کنید.

?کلام اخر و سخنی که مد نظرتون هست و میخواهید عنوان نمایید،
بفرمایید در خدمت شما هستیم./
?کلام آخر. خداوند رو شکر که همیشه پشتیبان و کمک حال ما بوده است. خدایا شکرت. ?

احسنت و درود به شما بزرگوار
شما از سرمایه های بی بدیل استان میباشید و ما همگان به شما افتخار میکنیم

برادر و دوست نازنینم جناب اقای احمد اربابی عزیز
از اینکه وقتتون رو در اختیار حقیر و سایر عزیزان قرار دادید,بسیار بسیار از شما سپاسگزارم.
بنده از طرف خودم و سایر عزیزان حاضر در گروه موفقیت علمی شما را در وهله اول به خانواده محترم شما و سپس خودتون تبریک عرض می نمایم .
امیدوارم که شاهد موفقیتهای روز افزون علمی برای این خطه باشیم .
ان شالله که در گفتمانهای بعدی هم از وجود,شما استفاده بهینه رو داشته باشیم.

خدایا…
وقتی تو از جنس بی نهایتی،
پس من چگونه محدود شوم در خود و دنیای خود؟!

من با تو معنا میابم و تو امید می‌بخشی به ناامیدی های من
و من چنان در این دریای بیکرانِ رحمتت غرق میشوم که تمامِ ناممکن ها برایم ممکن می‌شوند
و تمام قفلــها کلیــد
و تمام آشوبــها،آرامش.

خدایا …
دنیای محدودم را با حضور خودت وسعــت ببخش
تا بدانم وقتی پا به پای تو قدم بردارم
به آرامشی خواهم رسید که دیگر بی قراری‌ها سهمِ روزهایــم نمی‌شود،

و من می مانم و خدایــی که بودنش حالِ دلم را خوبِ خوب میکند
شب خوبی رو برای همگان ارزو میکنم
در پناه حق باشید
۲۳/۰۴/۹۶

ارادتمند شما حقیر عبد و حق رکنی صمد (روشن بین)
انجمن مجازی دوستان سلام

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

3 × چهار =