۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

بابای بلوچستان

حضرت امام خمینی (ره) : شهادت فخر اولیا بوده است  و  فخر ما هشتم آبان ۱۳۸۱ بود که یکی از شایستگان این سرزمین شیرمردی از خطۀ زرخیز تفتان که در کسوت نمایندگی ششم دورۀ مجلس شورای اسلامی از حوزۀ انتخابیۀ خاش، نصرت‌آباد و میرجاوه از میان مردم رفت. انسانی که به حق نماینده واقعی مردم […]

حضرت امام خمینی (ره) : شهادت فخر اولیا بوده است  و  فخر ما

هشتم آبان ۱۳۸۱ بود که یکی از شایستگان این سرزمین شیرمردی از خطۀ زرخیز تفتان که در کسوت نمایندگی ششم دورۀ مجلس شورای اسلامی از حوزۀ انتخابیۀ خاش، نصرت‌آباد و میرجاوه از میان مردم رفت.picsart_%db%b1%db%b0-%db%b2%db%b6-%db%b0%db%b7-%db%b5%db%b6-%db%b5%db%b7
انسانی که به حق نماینده واقعی مردم بود. نماینده ای که با صداقت با مردم سخن می گفت .
در بیان حق و دفاع از حقوق ملت شجاع ترین و در بررسی مشکلات مردم خستگی ناپذیر بود و او که افتخار میکرد که در یک سیاه چادر بدنیا آمده وقتی به روستاها میرفت با تمام احساس و احترام چادرنشینان و کودکان روستایی را در آغوش میگرفت و با آنها سخن میگفت.
مرحوم مسعود هاشمزهی نماینده فقید دو دوره مجلس شورای اسلامی و نایب  رئیس کمیسیون بهداشت  از افتخارات قوم بلوچ به حساب می آید که با طی کردن تحصیلات علمی و آمیختن آن با روح معنوی به جایگاه بالایی دست یافت خدمت صادقانه به خلق از او مدیری شجاع و مسئولیت پذیر ساخته بود .
او تنها نماینده شهرستان خاش نبود بلکه نماینده و مدافع حقوق مردم استان در مجلس شورای اسلامی بود. مرحوم مهندس هاشمزهی مرد عمل بود که با شایستگی در مدت  تصدی پست نمایندگی آن را به اثبات رساند و مردم هم بدون تعصب قومی و بر اساس شایستگی به او رای دادند تا زبان گویا و مدافع حقوق این مردم در خانه ملت باشد ‌ و به حق ادای دین کرد. از ویژگی و خصایص نیک انسانی مرحوم مهندس هاشمزهی که موجب محبوبیت ان در میان مردم منطقه شده بود ، و تا به امروز مردم از ایشان به نیکی یاد میکنند ، این بود که ایشان هرگز مردم را در زد و بندهای سیاسی معامله نکرد . همیشه با مخالفین سیاسی خود در تعامل و ارتباط  و دوست بود .
مرحوم مسعود هاشمزهی در دور سوم و ششم بعنوان نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی بود که در هشتم آبان ۱۳۸۱ در حین ماموریت و خدمت به خلق بر اثر سانحه تصادف در جاده شمال درگذشت.
روحش شاد و یادش گرامی باد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

10 + 3 =