۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

تشکیل جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ایرانشهر با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

 در این جلسه، دکتر کلاشلو ضمن تشکر از حضور و همکاری فرماندار، گفت هدف از برگزاری این جلسات ستاد ساماندهی را بررسی و شناسایی موانع و مشکلات حوزه جوانان و کمک به پیشبرد اهداف این حوزه دانست. و گفت : با نگاهی به جوانان مملکت متوجه می‌شویم هر روز که می‌گذرد، رشد، بالندگی، عقلانیت و […]

 در این جلسه، دکتر کلاشلو ضمن تشکر از حضور و همکاری فرماندار، گفت هدف از برگزاری این جلسات ستاد ساماندهی را بررسی و شناسایی موانع و مشکلات حوزه جوانان و کمک به پیشبرد اهداف این حوزه دانست. و گفت : با نگاهی به جوانان مملکت متوجه می‌شویم هر روز که می‌گذرد، رشد، بالندگی، عقلانیت و اخلاق در جوانان مملکت بیشتر شده و هر روز جوانان ما از نظر ایمانی و علمی به جایگاه‌های رفیع‌تری دست می‌یابند.

جوانان دارای استعدادها، خلاقیت ها و ایده های نو هستند که باید به این قشر توجه ویژه داشت و با مشارکت دادن آنها در امور کشور به رشد و توسعه بیشتر دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: هوش و خلاقیت جوانان ایرانی بسیار بالاست، لذا باید برای بهره مندی از آنها بسترهای لازم را فراهم کنیم و آنها را در امور مختلف مشارکت دهیم.

معاون وزارت ورزش و جوانان کشور با اشاره به اینکه جوانان نقش بسیار مهمی را در توسعه و پیشرفت کشور دارند، خاطرنشان کرد: مشارکت جوانان در امور کشور امری مهم تلقی می شود و این امر باید در جامعه محقق شود.

دکتر کلاشلو بیان داشت: یکی از مهمترین شاخصه های توسعه یافتگی استفاده از جوانان و مشارکت دادن آنها در امور مختلف است، لذا به این مهم باید توجه ویژه شود.

وی تصریح کرد: خرد جمعی و زندگی مشارکتی در کشور نیازمند توجه بیشتر است، لذا باید این فرهنگ سازی در کشور صورت گیرد تا شاهد رشد و توسعه بیشتر باشیم.

دکتر کلاشلو معاونت سازمان ورزش و جوانان کشور بر افزایش سمن ها و حمایت بیشتر آنها تأکید کرد و بیان داشت: این امر یک برد دو طرفه است همانطور که ما از سمن ها و فعالیت های آنها حمایت می کنیم از طرفی از پتانسیل و انرژی و توانمندی آنها نیز بهره مند می شویم.

ایشان با اشاره بر تأثیر و نقش مهم جوانان در اجتماع افزود: جوانانی که به عنوان جوان نخبه و برتر انتخاب و مورد تجلیل قرار می گیرند می بایست در ابعاد مختلف برتر بوده و با رفتار مناسب خود به عنوان الگوی جامعه مسیر روشنی را برای جوانان دیگر بگشایند و با این دیدگاه که آینده سازان این جامعه هستند در تحقق اهداف این مرز و بوم بکوشند. وی همچنین بیان داشت علی رغم این امر که جمعیت جوان یک فرصت و موقعیت اثر گذار در جوامع است در صورت عدم توجه به آن می تواند به عنوان تهدیدی برای آن جامعه محسوب شود بنابراین حرکتی دو جانبه از طرف جوانان و مسئولین در جامعه نیاز است. /

بعد از سخنان جناب دکتر کلاشلو معاون سازمان ورزش و جوانان کشور ،
جناب اقای داودی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ایرانشهر ضمن عرض خوشامد به مهیمانان گوشه ای از توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان را بر شمرد.
ایرانشهر بعنوان جوان ترین شهر اما امکانات ورزشی و تفریحی را نامتجانس با رشد جمعیت جوانان دانست و خواستار توجه بیشتر به اشتغال، ازدواج، ورزش و مسکن جوانان شدند.
ایشان افزایش اعتیاد در بین جوانان را یکی دیگر از دغدغه های مسولین و خانواده ها دانست و اهتمام جدی تر در این بخش را جهت نجات جوانان از مواد افیونی با فراهم نمودن سازوکارهای علمی و فرهنگی را در این زمین اثر بخش دانست.
گسترش اماکن ورزشی را در شهرستان برای پر کردن اوقات فراغت جوانان را مهم ارزیابی و خواستار تخصیص اعتبارات کافی در این زمینه دانست. img-20161123-wa0005
فرماندار بحث اشتغال جوانان را حیاتی دانست و تعطیلی کارخانه جات و کارگاه های منطقه را در طی سالهای اخیر چالش بزرگی دانست که مصداق بافت بلوچ را که در سالیان گذشته با دو هزار اشتغال و زندان مقابل آن با دویست زندانی که با ورشکست شدن مجموعه موصوف مجموعه با کمتر از دویست فرصت شغلی و زندان با بیش از دو هزار نفر که اثرات بیکاری رابطه مستقیمی با جرم و بزه میتواند داشته باشد.
داودی بحث بانوان را در مقوله جوانان را هم مهم ارزیابی و پرداختن با مشکلات این قشر مهم همه اشاره و رسیدگی به دغدغه های بانوان را در عرصه ورزش، اشتغال و تحصیلات را نیز مورد تاکید قرار داد، تخصیص اعتبار جهت دهکده ورزشی شهرستان را یکی از مهمترین خواسته های جوانان و ورزشکاران دانست.
ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان شان به عدم تکاپوی امکانات و تجهیزات ورزشی تیم های شهرستان اشاره و اداره کل و اداره ورزش و جوانان را بعلت قلت اعتبارات از اعزام تیم ها و یا اهدای جوایز به برجسته گان بخش های مهم ورزشی را عاجز و نیازمند توجهات بیشتر مرکزنشینانان دانست، تلاش ها و پیگیری های مسولین محلی در عرصه ورزش را مهم ارزیابی نمود اما فقدان اعتبارات لازم اجازه خروجی مؤثر و مطلوبی را در این زمینه نتوانسته داشته باشد.
فرماندار شهرستان ایرانشهر حضور مسولین کشوری را مهم ارزیابی نمودند و خاطرنشان ساختند که کشور فقط تهران و چندتا کلان شهر دیگر نیستند لذا توجه به دیگر استان ها و شهرستان ها که داغ چندین ساله محرومیت هم چنان بر چهره شان محسوس و ملموس میباشد هم باید مورد توجه قرار گیرند تا بتوانند عقب ماندگی های شان را جبران کنند. img-20161123-wa0007
استعداد های درخشان ورزشی منطقه از دیرباز در رقابت های ملی و منطقه ای نشانگر زکاوت و علاقه مندی فرزندان این خطه از مهین اسلامی برای کسب مقام های افتخار آمیز برای کشور عزیز بوده و خواهد بود، لذا توجه به این استعداد ها خواهد توانست مقوله عدالت را محقق سازد.
وی نسبت به هزینه های میلیاردی در بعضی از رشته های ورزشی که هرگز نتوانسته اند خروجی مناسبی برای کشور را به دنبال داشته باشند را مورد انتقاد قرار دادند و خاطرنشان ساختند با هزینه درصد اندکی از این پول ها در استان های محرومی مثل سیستان و بلوچستان میتوان ورزش را نه فقط متحول ساخت بلکه میتوان تغییرات بنیادین در ان ایجاد کرد. ایشان توجه به ورزش های بومی و محلی را مهم تلقی و خواستار توجه ویژه به این بخش شدند.
داودی وجود ورزشکاران نام آور شهرستان همچون عبدالرحیم دهمیری را که در عرصه های ملی و بین‌المللی مدال آوری نمودند را افتخار کشور و منطقه دانستند و خواستار توجه بیشتر بر این سرمایه های ملی و کشوری گردید. جناب آقای دکتر کلاشلو در جلسه اختصاصی با حضور فرماندار قول پیگیری این مسایل را دادند./

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

20 + پنج =