۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

جلسه ستاد ساماندهی شهرستان ایرانشهر با حضور دکتر کلاشلو معاون سازمان ورزش و جوانان کشور و اقای کلانتری معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی شهرستان ایرانشهر با حضور دکتر کلاشلو معاون سازمان ورزش و جوانان کشور و اقای کلانتری معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان ، حجت الاسلام قربانی ریس سازمان تبلیغات اسلامی و آقای مجیدی معاون سیاسی ، آقای پرویزپور مشاور امورجوانان و اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ایرانشهر در محل سالن اجتماعات […]

جلسه ستاد ساماندهی شهرستان ایرانشهر با حضور دکتر کلاشلو معاون سازمان ورزش و جوانان کشور و اقای کلانتری معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان ، حجت الاسلام قربانی ریس سازمان تبلیغات اسلامی و آقای مجیدی معاون سیاسی ، آقای پرویزپور مشاور امورجوانان و اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ایرانشهر در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 در این جلسه، دکتر کلاشلو ضمن تشکر از حضور و همکاری فرماندار، گفت هدف از برگزاری این جلسات ستاد ساماندهی را بررسی و شناسایی موانع و مشکلات حوزه جوانان و کمک به پیشبرد اهداف این حوزه دانست. و گفت : با نگاهی به جوانان مملکت متوجه می‌شویم هر روز که می‌گذرد، رشد، بالندگی، عقلانیت و اخلاق در جوانان مملکت بیشتر شده و هر روز جوانان ما از نظر ایمانی و علمی به جایگاه‌های رفیع‌تری دست می‌یابند.

جوانان دارای استعدادها، خلاقیت ها و ایده های نو هستند که باید به این قشر توجه ویژه داشت و با مشارکت دادن آنها در امور کشور به رشد و توسعه بیشتر دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: هوش و خلاقیت جوانان ایرانی بسیار بالاست، لذا باید برای بهره مندی از آنها بسترهای لازم را فراهم کنیم و آنها را در امور مختلف مشارکت دهیم.

معاون وزارت ورزش و جوانان کشور با اشاره به اینکه جوانان نقش بسیار مهمی را در توسعه و پیشرفت کشور دارند، خاطرنشان کرد: مشارکت جوانان در امور کشور امری مهم تلقی می شود و این امر باید در جامعه محقق شود.%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b2%db%b3_%db%b1%db%b0%db%b2%db%b1%db%b5%db%b5

دکتر کلاشلو بیان داشت: یکی از مهمترین شاخصه های توسعه یافتگی استفاده از جوانان و مشارکت دادن آنها در امور مختلف است، لذا به این مهم باید توجه ویژه شود.

وی تصریح کرد: خرد جمعی و زندگی مشارکتی در کشور نیازمند توجه بیشتر است، لذا باید این فرهنگ سازی در کشور صورت گیرد تا شاهد رشد و توسعه بیشتر باشیم.

دکتر کلاشلو معاونت سازمان ورزش و جوانان کشور بر افزایش سمن ها و حمایت بیشتر آنها تأکید کرد و بیان داشت: این امر یک برد دو طرفه است همانطور که ما از سمن ها و فعالیت های آنها حمایت می کنیم از طرفی از پتانسیل و انرژی و توانمندی آنها نیز بهره مند می شویم.

ایشان با اشاره بر تأثیر و نقش مهم جوانان در اجتماع افزود: جوانانی که به عنوان جوان نخبه و برتر انتخاب و مورد تجلیل قرار می گیرند می بایست در ابعاد مختلف برتر بوده و با رفتار مناسب خود به عنوان الگوی جامعه مسیر روشنی را برای جوانان دیگر بگشایند و با این دیدگاه که آینده سازان این جامعه هستند در تحقق اهداف این مرز و بوم بکوشند. وی همچنین بیان داشت علی رغم این امر که جمعیت جوان یک فرصت و موقعیت اثر گذار در جوامع است در صورت عدم توجه به آن می تواند به عنوان تهدیدی برای آن جامعه محسوب شود بنابراین حرکتی دو جانبه از طرف جوانان و مسئولین در جامعه نیاز است. /%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b2%db%b3_%db%b1%db%b0%db%b2%db%b1%db%b1%db%b6

در این بین حجت الاسلام والمسلمین قربانی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ایرانشهر با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی صحیح در زمینه ازدواج تصریح کرد: جوانان باید با توانمندی مسیر فرهنگ‌سازی مؤثر را تعیین کرده و در آن گام بردارند، جوانان باید مولد و پویا باشند به طور مثال در امر ازدواج، داشتن مهارتهای زندگی در جوانان مهمتر از داشتن مسکن و غیره است و جوانان باید با مهارت آموزی و با هدف کسب روزی حلال و با این دیدگاه که کار عیب نیست و عزت مرد کار است، شغلی را انتخاب کرده و تشکیل خانواده دهند. البته گاهاً جوانان با توجه به تحصیلات خود انتظار انتخاب شغلی در خور را دارند در حالیکه همین انتظار موجب تأخیر در بحث شغل و ازدواج آنها می شود بنابراین باید با تغییر باورها و ایجاد دیدگاه صحیح، در سطح جامعه، فرهنگ سازی شود.

وی در تغییر باورها و و فرهنگ سازی مؤثر، جایگاه فضای مجازی را مورد تأکید قرارداد و اساس آموزش صحیح نسل آینده را در هدفمند کردن فضای مجازی دانست و افزود: این آموزش از بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی می کاهد و در آینده زمینه موفقیت جوانان را در ورزش، علم و در بسیاری از عرصه‌ها تضمین می کند./

در پایان جلسه جناب آقای کلانتری معاون سازمان جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هم ایراداتی را در این خصوص بیان داشتند : که ضمن اشاره به توانمندیهای تشکل های استان و سمن های معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش وجوانان ، ازسازمانهای مردم نهاد بعنوان  بازوی توانمند در حوزه مسایل اجتماعی ، منابع طبیعی و محیط زیست  و فرهنگی چشم بینای جامعه  یاد کرد و افزود ضروری است توانمندیهای تشکل بنحو مطلوب در حل معضلات  حوزه های مختلف  بکار گرفته شود .
براساس تجربه کشورهای توسعه یافته دارا بودن جوانان پویا و استفاده از توانایی انها و‌ مشارکت گرفتن از انها توانسته تاثیر زیادی در رشد و توسعه، رفع کمبودها، معضلات و مشکلات اجتماعی داشته باشد و بالعکس ضعف و سستی در این زمینه سبب ایجاد کاستی ها، فقر، محرومیت و تبعیض در سیستم ها بوده و به تدریج موجب گسترش آسیب‌های اجتماعی، افزایش جرایم، کاهش سرمایه اجتماعی و اعتماد‌‌ اجتماعی، ضعف مشارکت واقعی اجتماعی، نهادینه ‌نشدن مسوولیت اجتماعی، پایین ‌آمدن شاخص‌های نشاط اجتماعی در جامعه شده است. به طوری که اگر اهمیت آن را در توسعه و آبادانی جامعه در مقایسه با عواملی همچون بودجه و اعتبارات، بیشتر در نظر نگیریم کمتر هم نخواهد بود.
بدون ‌شک افزایش استفاده از فضای مجازی و بستر‌سازی در این زمینه و کنترل اجتماعی ضامن امنیت اجتماعی پایدار، شایسته ‌سالاری، استفاده صحیح از منابع، توسعه شاخصه‌های رفاه اجتماعی و افزایش رضایت اجتماعی را به‌دنبال خواهد داشت.
معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان در مورد تحقق اهداف این جلسات ابراز امیدواری کرد و تصریح کرد: هر کس در جایگاه و به سهم خود نقش مؤثری خواهد داشت و ما نیز در این مسئولیت خطیر برای رسیدن به این مقصود تلاش می کنیم. که البته بر این باوریم که در این حوزه، اقدامات و تلاش های بیشتری نیز، نیاز است/.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

6 + نوزده =