۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

جناب آقای :عبدالواحد برهانی نویسنده ،مترجم

استاد ارجمند ضمن سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار از اینکه دعوت این حقیر رو لبیک گفتین و مارو به حضور خود پذیرفتین از شما کمال تشکر وقدر دانی رو دارم ? برهانی عبدالواحد نویسنده مترجم : ممنون. درخدمتم. ?روشن بین : استاد ارجمند جناب اقای برهانی اگر مقدوره در مورد فعالیتهای هنری و بیوگرافی […]

استاد ارجمند ضمن سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار از اینکه دعوت این حقیر رو لبیک گفتین و مارو به حضور خود پذیرفتین از شما کمال تشکر وقدر دانی رو دارم

? برهانی عبدالواحد نویسنده مترجم : ممنون. درخدمتم.

?روشن بین :
استاد ارجمند جناب اقای برهانی اگر مقدوره در مورد فعالیتهای هنری و بیوگرافی خودتان جهت اشنایی سایر بزرگواران بطور خلاصه و مختصر برای عزیزان عنوان بفرمایید؟
?در منطقه عشایری نیلان بدنیا آمده ام و در شش سالگی به دبستان رفته ام. و در سال ۵۴که در تهران میخواندم از مدرسه فرار کردم و به اینجا امدم دیپلم ناگرفته و در اینجا به مطالعه ی ادبیات پرداختم و در سال۷۶وارد فعالیتهای ادبی شدم. در سال ۸۴کتاب نازک را ترجمه و چاپ کردم و بعد از ان کتاب گدا هم ترجمه و چاپ شد و در همین سالها داستانم بنام سیه مار و ملگ جایزه ی دوم کشوری را برد در سال۹۰شب نامه ی باران در دانشگاه فردوسی مشهد به مقام اول رسید در سال ۹۱ داستان دیوانه ها داستان برگزیده ی جشنواره ی بیهقی شد. اکنون یک مجموعه داستان بنام پنجه پلنگ اماده ی چاپ دارم و یک مجموعه ی طنز بنام طنز های اینجایی اماده ی چاپ است. و اکنون در خدمت شما هستم.
?استاد شما ظاهرا در دو بخش ادبی فعالیت دارید.
نویسندگی و مترجمی و طبق تحقیقاتی که از شما داشتم کتاب نازک و کتاب گدا از ترجمه شما بوده که شما اونا رو از بلوچی به فارسی ترجمه کردین و کتابی از شما تو یه جشنواره بزرگی مقام آورد..
کدوم جشنواره ؟اسم کتاب چی بود؟
?کتاب نبود همین داستانها بود که عرض کردم.
?استاد جشنواره هم اسمش بیهقی بود؟
?استاد برهانی: بله
?ممنونم شما اولین کارتون نویسندگی رو با نوشتن فیلم نامه برای جامعه هنری شروع کردین چطور شد .!آیا هنوز هم فیلمنامه مینویسید؟
?یادم نمیاد شاید. الان نه نمینویسم.
?مطالب زیادی از شما به صورت مقاله در روزنامه ها چاپ شده راجب نوشتن مقالات و موضوعات اونا بگید..آیا خودتون به سبک روزنامه نگاری
می نوشتین یا سبک خاصی رو دنبال میکردید؟
?یکی دوتا دارم و چون کار نشدن علاقه ام را از دست دادم.
نخیر به سبک روزنامه نگاری نه به سبک ادبی مینوشتم واگر باز هم بخواهم بنویسم به همان شیوه خواهم نوشت.
?ممنون از این صداقت کلام شما بزرگوار استاد عزیزم جناب آقای برهانی نمایش “” جان های بی جامه”” که سال ۷۷در جشنواره استانی دفاع مقدس شرکت کردین و مقام اول نویسندگی رو گرفتین جز اوایل نویسندگیتون به حساب میاد یا  نمایش “ابتدای شب انتهای صبح” و یا نمایش “عزت و میروک” !؟
?انتهای شب ابتدای صبح اولین بود و بقیه در ادامه ی کار.
?استاد برهانی ظاهرا شما به نوشته های محمود دولت آبادی علاقه زیادی دارید آیا گمان میکنید آثار ایشون تونسته در نثر شما تاثیر گزار باشه ؟
به کدام نویسندگان علاقه زیادی دارید؟

استاد برهانی : بله. دولت آبادی ،اکبر رادی،هوشنگ گلشیری، عزیز نسین ،جلا لآل احمد،داستایوسکی، چالزدیکنز، سامرست موام.

PicsArt_08-06-05.14.20

رکنی.روشن بین: متشکرم بزرگوار ،استاد برهانی ما در گذشته گفتمانی با برادر هنرمند جناب اقای ساویز نویسنده مجموعه تلویزیونی شمبل و شاهی که اخیرا در دستور کار پخش شبکه هامون هست
ظاهرا جناب آقای ساویز به گفته خودشون نویسنده (شمبل و شاهی )
طرح اولیه شون رو برای شما خونده و از طرف شما مورد تایید قرار گرفته و تشویق شده و شروع به نوشتن فیلم نامه کردن درسته؟؟؟
استاد برهانی: هر چی اقای ساویز میگوید درست میگوید.

رکنی .روشن بین : جوانهای زیادی از نویسندگان معاصر امثال:ابراهیم ساویز مجید زردکوهی..زکریا ملازهی..نصیر احمد ملازهی..عبدالواحد نرماشیری..فرید کریمی در گفتگوهای و مصاحبه ها از شما و حمایت هایتون تشکر و تقدیر میکنن آیا شما از همه نویسندگان و علاقه مندان حمایت میکنید؟
استاد برهانی: بله. در حد توان.
رکنی .روشن بین :: پاسخی غیر از این نباید از این بزرگوار انتظار میرفت، نمیدونم برادران چرا این سوال رو مطرح نمودند ؟؟؟
استاد برهانی بزرگوار بسیار از شما ممنونم که با وجود نت ضعیف وقتتون در اختیار این حقیر و سایر بزرگواران قرار دادید
استاد برهانی:  خواهش میکنم

رکنی .روشن بین:
ن و القلم و مایسطرون

جان   نباشد  جز  خبر  در  آزمون         هر که  را افزون خبر جانش فزون

اقتضای جان چو ای دل آگهی است       هر که آگه تر بود جانش  قوی است
استاد ارجمند جناب اقای عبدالواحد برهانی
از شما بزرگوار که در جهت ترویج و شناساندن فرهنگ غنی سرزمین نیاکانمان را برای من و هم نسل هایم که دیر بازیست با این زبان شیرین مادری بیگانه شده ایم، گام نهاده اید کمال تشکر را دارم. ان شاء الله. موفق باشید.امیدوارم بتوانم در رکاب شما استاد ارجمند شاگرد خلفی باشم خداوند سایعه شما بزرگواران رو برایمان حفظ,بنماید شما سرمایه های این جامعه غنی از فرهنگ میباشید ممنون از همه ی خوبی های شما.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

17 − 13 =