۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

جناب آقای : امین الله ریسی رشته : داروسازی رتبه:۹۷۲ مهندسی برق رتبه: ۶۰۸ دانشگاه:باهنر کرمان

سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه شما سروران گرامی امیدوارم تنتون سالم و لبتون خندون و زندگی ارام همراه با نور الهی داشته باشید اما بار دیگر در کنار  عزیزی دیگر از شهر دیگه و دانشگاه دیگه ای در خدمت شما عزیزان هستیم با  نخبه و فرهیخته ای که دو بار تجربه حضور در […]

سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه شما سروران گرامی
امیدوارم تنتون سالم و لبتون خندون و زندگی ارام همراه با نور الهی داشته باشید
اما بار دیگر در کنار  عزیزی دیگر از شهر دیگه و دانشگاه دیگه ای در خدمت شما عزیزان هستیم با  نخبه و فرهیخته ای که دو بار تجربه حضور در امتحان کنکور سراسری رو داشته و خوشبختانه هر دو بار با موفقیت و رتبه ای عالی تونسته از این ازمون سر بلند بیرون بیاد که ماهم به اون افتخار میکنیم و هم بهش تبریک میگیم.

روشن بین: جناب اقای امین الله ریسی سلام  عرض ادب و احترام
ریسی امین الله:
با نام و یاد حضرت حق و با عرض سلام و ادب خدمت همه ی دوستان عزیز که به بنده افتخار دادند در جمع بزرگواران حضور داشته باشم.
.روشن بین: جناب  اقای ریسی سپاسگزار از شما بزرگوار که وقتتون رو در اختیار بنده و دوستان انجمن قرار دادید.
روشن بین: لطفا  خودتون رو برای ما و عزیزان بطور مختصر معرفی نماییدهمچنین بفرمایید از چه رشته ای چه سالی چه رتبه ای چه رشته ای
چه دانشگاه ای قبول شدید؟
ریسی امین الله:
امین الله رییسی ساکن بخش آهوران(روستای برشک)
هستم؛بنده  سال ۹۲ در کنکور سراسری شرکت کردم و موفق به اخذ رتبه ی ۶۰۸ در رشته ی ریاضی و فیزیک شدم؛بعد از یک سال تحصیل در رشته ی مهندسی برق دانشگاه باهنر کرمان با توجه به انگیزه و علاقه ای که به رشته های پزشکی داشتم مجبور به انصراف شدم و مجددا در کنکور سراسری ۹۴ شرکت کردم که بحمدالله رتبه ام ۹۷۲ شد و هم اکنون دانشجوی ترم اول رشته ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید باهنر کرمان هستم.
? احسنت به شمارشته  اولتون برق بودانصراف دادید الان دارید داروسازی میخونید؟
?بله درسته
?بزرگوار من فهمیدم که دلیلتون رو علاقه به رشته پزشکی عنوان کردی، ایا این علاقه ارزش یه ریسک بزرگ شرکت مجدد در ازمون رو داشت؟(احتمال عدم قبولی)
?بله درست میفرمایید؛با توجه به انگیزه ای که داشتم و خانواده هم که مثل همیشه حامی من بودند آن حب و اشتیاق در وجودم چند برابر شد. همچنین با توجه به دینی که به گردنم بود احساس کردم با رشته های پزشکی که به شدت در شهرمون احساس نیاز میشه بهتر میتوانم به جامعه خود خدمت کنم. به نظر بنده ریسک همیشه تهش برده و برای رسیدن به موفقیت باید ریسک کرد.
?جناب اقای ریسی  رشته داوسازی همانند پزشکی طول مدت تحصیلش طولانیه ؟چند ساله؟
?دوره ی دکترای عمومی داروسازی حداقل ۵/۵ سال طول میکشد و همچنین حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری تخصصی ph.d چهار و نیم سال است.
? امین جان  اگه ممکنه بفرمایید که دلیل انتخاب مجدد شما از دانشگاه باهنر کرمان چی بود؟شهرش  ؟مردمش؟یا  خود دانشگاهش؟
?حقیقتا ملاک و معیار خاصی نداشتم؛به نظرم مجددا لطف خدا شامل حال بنده شد که در دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شدم.
√√رتبه سطح علمی دانشگاه باهنر کرمان در میان سایر دانشگاه های کشورچنده؟
?طبق رتبه بندی سال ۹۳ رتبه ۸ را بین دانشگاه
ای کشور داشتند

?چه عواملی در موفقیت شما نقش داشتند؟
?در وهله ی اول لطف خدا شامل حال من شد و همچنین زحمات بی حد و حصر خانواده نقش بسزایی در این امر مهم داشتند و در عین حال معتقدم اگر فرد هدف مشخص و معینی داشته باشد میتواند در یک مسیر درست بدان دست یابد و همچنین بهای موفقیت،کار و تلاش زیاد است اگر شما بتوانید بهای آن را بپردازید قطعا در هر کاری موفق خواهید شد.
? احسنت به این طرز تفکر و دیدگاه شما از میان فامیل و شهروندان الگوی خاصی داشتید؟
?با توجه به اینکه خصیصه ای به نام کمال گرایی در انسان علی الخصوص در دوران جوانی شکوفا میشود که مانند یه انرژی درونی او را از درون به حرکت وا می‌دارد تا بهترین صفات و اعمال افراد را اقتباس کند و در شخصیت خود نمایان کند لذا بنده هم در صحنه های متفاوت زندگی الگوهای متفاوتی داشته ام؛همچنین هم اتاقی هایی را که در دانشگاه داشته ام نمونه بار ز این مدعاست. البته این دو دوست بزرگوارم در این جمع هم حضور دارند جناب آقای #مهدی #پورانوش و همچنین آقای #کاروانی تشکر میکنم از این دو دوست بزرگوار که در کسب این امر مهم مرا یاری نمودند.
?احسنت به این عزیزان بزرگوار.همچنین درود به شما برادر قدر شناس،در پایان چه  صحبتی برای داوطلبان کنکور و دانش جویان دارید.؟
?داوطلبان کنکور با توکل به خدا به جد به دنبال هدف خود باشند و همچنین با توجه به اینکه دانشگاه محیط نوآوری و نوزایی است؛به نظرم دانشجویان که مطمئنا از سرمایه های بی بدیل جامعه هستند وهمچنین بالطبع فرهیخته تَر و روشنفکرتر از عموم مردم جامعه خواهند بود لذا بدون هیچگونه تسامح و تساهلی خواهان عمل به ارزش ها و آرمان ها باشند و همچنین دائما نردبان تعالی را طَی کنند و پیش بروند تا به مطلوب دلخواه برسند
?برادر گرانقدر جناب اقای امین الله ریسیی از کرمان دانشگاه باهنر
ممنون از شما جهت شرکت در
“گفتمان صمیمی”
” دوستان سلام”
ارزوی تندرستی و توفیق عمل خیر رو برای شما دارم./
?تردیدهای ما خائنانی هستند که با ایجاد ترس در درونمان، ما را از تلاش باز می دارند و در نتیجه، سبب می شوند که نتایج دلخواه را به دست نیاوریم. موفق ترین انسان ها از هیچ شروع کردند، آنها منتظر نماندند تا فرصت در بزند، بلکه خودشان آن را خلق کردند. جا نزدند،کار  و تلاش کردند و تاریخ را ساختند.پس خدایا  به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت  نخورم و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم. /
زندگی تان سرشار ازمهر خداوند/ √√روشن بین

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

16 + هفت =