۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1057
  • 21 سپتامبر 2016 - 4:08
  • 364 بازدید
  • ارسال توسط :

جناب اقای مهندس مسعود شکرزهی عضو تیم مخترع “سیستم هشدار ، تخلیه آب رادیاتور “

با سلام و عرض ادب خدمت شما و همه عزیزان همراه که در جهت اطلاع رسانی و پیشبرد علمی، فرهنگی، اجتماعی و خصوصا آموزشی قدم برداشته اید. ان شاء الله در تمام مراحل روز به روز موفقیت کسب کنید. بنده مسعود شکرزهی هستم ۳۷ سال سن و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی فناوری […]

با سلام و عرض ادب خدمت شما و همه عزیزان همراه که در جهت اطلاع رسانی و پیشبرد علمی، فرهنگی، اجتماعی و خصوصا آموزشی قدم برداشته اید. ان شاء الله در تمام مراحل روز به روز موفقیت کسب کنید.
بنده مسعود شکرزهی هستم ۳۷ سال سن و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی فناوری مکانیک خودرو در دانشگاه علمی و کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان مشغول به تحصیل هستم. سوابق کاری بنده از سال ۱۳۸۳ که بصورت امریه سربازی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای زاهدان و سپس سراوان بوده خدمت مقدس سربازی را گذرانده و پس از آن در کارخانه نان قدس رضوی زاهدان، نمایندگی ایران خودرو خاش، نمایندگی سایپا سراوان(۹ سال تجربه)، مربی رشته مکانیک خودرو و آموزش در صنایع فنی و حرفه ای سراوان، از سال ۱۳۸۹ استخدام در آموزش و پرورش سراوان(دبیر رشته مکانیک خودرو در هنرستان فنی شهید هاشمی نژاد) و اخیرا نمایندگی شرکت مهندسی موتور آزمای ثمین که تولید کننده و توزیع کننده انواع تجهیزات تعمیرگاهی خودرو هست را دارم. چون علاقه شدیدی به رشته تحصیلی( مکانیک خودرو) داشتم در سال ۱۳۸۵ آقای مجید آلبا با آشنایی که از سوابق کاری بنده داشتند مرا در نمایندگی سایپا سراوان که متعلق به ایشان بود جذب کردند و به کمک ایشان برادرانه با من همراهی کردند، بیشترین تجربه کاری را که آموزش در شرکت سایپا تهران بود که نتیجه آن حدود چهل دوره آموزشی با گواهینامه معتبر از شرکت بود کسب کردم. آنجا فهمیدم که برای ایجاد کسب و کار موفق نیاز به گذراندن مهارت های تخصصی آن رشته است. تا جایی که همان مهارت ها هنگام تدریس به دانش آموزان هنرستان به کار گرفته می شود. در سال ۱۳۹۰ که با اسرار دوستان تعمیرگاهی در سطح شهر سراوان دایر کردم بیشتر با دوستان تعمیر کار آشنا شدم که آقای هیبت زهی عنوان کردن که متوجه ایرادی در خودرو شدند که می خواهند آن را بطور کامل در خودرو ها برطرف کنند و به فکر ثبت اختراع خود افتادن و تا آن زمان که بنده هنوز با پارک علم و فناوری آشنایی نداشتم، آقای هیبت زهی با پشتکار خوبی که داشتند تا سال ۱۳۹۴ توانستند سیستم هشدار دهنده تخلیه آب رادیاتور خودرو را کامل طراحی کردند و مجوز های قانونی را اخذ و آن را بعنوان اختراع ثبت کنند. البته در حین کار اصلاح سیستم به کمک هم نواقص را بر طرف و نقشه سیستم را طراحی می کردیم. در این زمان پس از ثبت اختراع آقای محمد اسلام هیبت زهی، ایشان توانستن توجه بنیاد ملی نخبگان را با همکاری آقای مهندس میثم محمودی، به طرح جلب کنند و اختراع در سامانه بنیاد نخبگان ثبت شد تا بتواند مجوزهای لازم را اخذ کند.

photogrid_1474424624391

در دی ما سال ۱۳۹۴ با ارائه طرحی فناورانه به پارک علم و فناوری توانستم به عضویت مراکز فناورانه با نام «هسته تخصصی موتور آزمای مکران» در آیم و با شرکت در اولین اردوی کارآفرینی زاهدان متوجه شدم که اختراع آقای هیبت زهی میتونه در اردوی کارآفرینی زاهدان شرکت داده بشه، آموزش های لازم رو آموختم و با رایزنی که با ایشان کردم آمادگی مون رو گرفتیم تا اردوی بعدی، ایشان هم یادآوری کردند که با توجه به رد شدن طرح در مرحله پیش داری سطح سه رویش اختراعات در دوره قبل که به تنهایی اقدام کرده بودند، تصمیم گرفتند تا دوره بعدی رویش اختراعات در یاسوج بیشتر در ارائه طرح در پیش داوری دقت کنند و من هم پیشنهاد دادم که قبل از اون برای محک زدن کارمون و آمادگی گرفتن کامل، اختراع رو در دومین اردوی کارآفرینی زاهدان با تشکیل یک تیم شش نفره حرفه ای متشکل از متخصصین مکانیک خودرو،برق، اقتصاد و بازاریابی و کارآفرینی و کسب و کار شرکت دادیم و توانستیم در بین ۱۴ تیم انتخاباتی رتبه اول تیمی رو کسب کنیم

گواهی اخذ رتبه اول تیمی در دومین اردوی کارافرینی زاهدان

گواهی اخذ رتبه اول تیمی در دومین اردوی کارافرینی زاهدان

اعضا تیم شرکت کننده در اردو

اعضای تیم شرکت کننده در اردو

بانوان  حاضر در تصویر خواهران بنده هستند که ما رو در پیشبرد اهداف تیم همراهی کردن
۱. فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه پیام نور زاهدان
۲. لیسانس مدیریت کارآفرینی و کسب و کار از دانشگاه ولایت ایرانشهر و نفر ششم که در تصویر نیستند آقای آرمان محمودی برادر میثم هستند.

تجلیل از تیم برگزیده رویداد (زاهدان)

تجلیل از تیم برگزیده رویداد (زاهدان)

پس از تلاش سه روزه در اردوی کارآفرینی زاهدان کاملا آمادگی پیدا کردیم که در جشنواره رویش اختراعات در یاسوج شرکت کنیم و عازم استان کهگیلویه و بویراحمد شدیم، با شرکت در جشنواره و ارائه کامل و دفاع همه جانبه از اختراع آقای هیبت زهی توسط خودشان، آقای مهندس محمودی و بنده توانستیم داوران را ( که حدودا ۹ نفر بودند) بر آن داریم تا گواهی سطح ۳ اختراع را تایید کنند. این جشنواره دو روز طول کشید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

img-20160921-wa0012

img-20160921-wa0011img-20160921-wa0010img-20160921-wa0008img-20160921-wa0007img-20160921-wa0006img-20160921-wa0005

picsart_09-17-12-39-10

? به عنوان یک متخصص از مسئولین چه خواسته ای دارید؟
?مسئولین تا میتوانند افراد مستعد در عرصه های علمی، فرهنگی و… را شناسایی کرده و جهت پیشبرد استعدادشان از هر لحاظ همایتشان کنند. داشته ایم کسانی که اختراعاتی در حد ملی و بین‌المللی داشته اند نظیر آقای پاکباز( پهباد) اما متاسفانه مسئولین هیچ حمایتی از ایشان نکردند
?برای تجاری سازی اختراعتان چه اقداماتی انجام داده‌اید
?ناگفته نماند که مدتی است که موسساتی همچون بنیاد ملی نخبگان پارک علم و فناوری و مراکز دانش بنیان در دانشگاه ها حمایت خود را از طرح‌های اینچنین که امید تجاری سازی دارند اعلام کرده اند .
?شما به مخترعان و جوانانی که قصد دارند در این وادی قدم بگذارند چه توصیه‌ای دارید؟
? با توجه به اینکه کشور عزیزمان به سمتی می رود که هم تراز با کشورهای صنعتی دنیا به مقوله کارآفرینی و ایجاد کسب و کار می پردازد، همانطور که در مطالب اشاره کردم انتخاب درست رشته، آموزش دیدن مهارت‌های علمی آن، و تشکیل تیم که ما متاسفانه در کار تیمی کمی مشکلات داریم و آن هم با آموزشهای لازم برطرف خواهد شد، می توانیم گام های مناسبی در موفقیت پایدار و آینده ای روشن برای جوانان عزیزمان پیش بینی کنم.
?سخنی با جوانان بلوچ و هم استانی های خود دارید ، بفرمایید .
?برای همه جوانان بلوچ و هم استانی های عزیز آرزوی موفقیت، بهروزی و سلامتی دارم.
هم اکنون در حال آماده سازی اختراع برای راهیابی به سطح ۲ هستیم که به امید خداوند متعال و با دعای خیر شما عزیزان امکان اخذ گواهی سطح ۲ فراهم شود
ما را با دعاهیتان همراهی کنید . متشکرم
مسعود شکرزهی حامی علمی اختراع آقای محمد اسلام هیبت زهی سورانی با نام تجاری [ هشدار دهنده تخلیه آب رادیاتور خودرو]

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

ده + 13 =