۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

جوان پاک نیت – هنگامیکه از درون زلال باشی،خداوند به تو نوری می بخشد ، آنچنان که ندانی، و مردم تو را دوست میدارند از جایی که ندانی، و نیاز هایت از جایی برآورده شود که ندانی چه شد.

‍ ‍ *جوان پاک نیت* هنگامیکه از درون زلال باشی،خداوند به تو نوری می بخشد ، آنچنان که ندانی، و مردم تو را دوست میدارند از جایی که ندانی، و نیاز هایت از جایی برآورده شود که ندانی چه شد.! *این یعنی پاک نیتی* و پاک نیت کسی است که برای همه ، بدون استثناء […]

‍ ‍ *جوان پاک نیت*

هنگامیکه از درون زلال باشی،خداوند به تو نوری می بخشد ، آنچنان که ندانی، و مردم تو را دوست میدارند از جایی که ندانی، و نیاز هایت از جایی برآورده شود که ندانی چه شد.!
*این یعنی پاک نیتی*
و پاک نیت کسی است که برای همه ، بدون استثناء ، خیر بخواهد. چون میداند سعادت دیگران از خوشی او نمیکاهد، و بی نیازی آنها از ثروت او کم نمیکند، و سلامت انها عافیت و آرامش او را سلب نخواهد کرد، پس چه زیباست که همیشه نیک اندیش وخیر خواه باشیم .
ما بارها جمله زیبا و‌پر محتوای فوق را خوانده یا شنیده ایم .
اما این جمله چه نکته اخلاقی بهراه دارد ؟
صحبت از جوان خوشفکر و پاک نیت ایرانشهری میباشد که بدون هیچگونه چشمداشت و توقع ای ، با کاریزمای بسیار بالا و توانایی که دارند همه افراد نخبه و اساتید هیات علمی و مسولین زحمتکش استان را در کنار یکدیگر جهت استفاده ازتجارب و ایجادانگیزه به دانش آموزان تشنه پیشرفت گرد هم آورده است. مردم و مخاطبین پر طرفدارش او را با نام *روشن بین* میشناسند همچنین بدلیل برگزاری گفتمانهای شبانه با نخبگان استان و انتشار آنها بصورت رایگان، از محبوبیت قابل وصفی در میان مخاطبینش که اکثرا از قشر دانشجو و فارغ التحصیلان دانشگاهی میباشند ، برخوردار است.
آقای *صمد رکنی* در گفتگوهایش همواره به این نکته اشاره داشته که به هیچ ارگان و سازمانی وابستگی ندارد و از بطن جامعه زحمتکش کارگری میباشد. ایشان بعنوان کارگر فنی شرکتی در نیروگاه حرارتی ایرانشهر مشغول به خدمت است و به گفته خودش بسیار هم به شغلش افتخار میکند.
فعالیتهای مجازی اش را بدلیل وظیفه ای که از جانب جامعه احساس میکند انجام میدهد و هیچ ارتباطی به شغل اصلی او ندارد و از هیچ ارگان و نهادی هم مزدی دریافت نمیکند.

850616223_13858

از ایشان برای دومین سال متوالی
http://www.mias.ir/members/show_news/fa?id=1137
در روز خبرنگار طی مراسمی که برای تجلیل از فعالین عرصه خبرنگاری، وبلاگ نویسی و فعالین اجتماعی و اهالی اهل قلم بهمراه سایر خبرنگاران و فعالان عرصه خبر استان به همت بخشدار مرکزی نیکشهر جناب بلوچزهی دورهمی در مرکز شهر نیکان شکل گرفته بود
بعنوان یکی از فعالین نیک دنیای مجازی در بخش علمی فرهنگی هنری با اهداء لوح یادبود تقدیر و تشکر گردید .
حضرت امام (مدظله العالی ) میفرمایند :
سخن من خطاب به جوان‌هایی است که در سرتاسر کشور فعّالیّتهای فرهنگی را به صورت خودجوش شروع کردند که بحمدالله خیلی هم وسیع شده است. من میخواهم بگویم آن جوانهایی که در تهران، در شهرهای گوناگون، در استانهای مختلف، در خود مشهد، در بسیاری از شهرهای دیگر کار فرهنگی میکنند، با اراده‌ی خودشان، با انگیزه‌ی خودشان ـ کارهای بسیار خوبی هم از آنها ناشی شده است که از بعضی از آنها ما بحمدالله اطّلاع پیدا کردیم ـ کار را هرچه میتوانند به‌طور جدّی دنبال کنند و ادامه بدهند. بدانند که همین گسترش کار فرهنگی در بین جوانهای مؤمن و انقلابی، نقش بسیار زیادی را در پیشرفت این کشور و در ایستادگی ما در مقابل دشمنان این ملّت، ایفا کرده است.»
مشهد/ نوروز ۱۳۹۳

1431240000662

ما هم از زحمات خالصانه و دلسوزانه و برادرانه فعالان فرهنگی و رسانه ای چون جناب صمد رکنی که همواره با اندیشه متعالی خویش قطار گفتمان را شتاب بخشیده تقدیر و تشکر می نماییم. جناب رکنی (روشن بین) یکی از پیشگامان گفتمان عرصه علم ، فرهنگ و هنر و رسانه هستند.
این جوان نمونه زلال بودن است،خدمت میکند بی توقع و چشم داشتی،به امید موفقیت وارامش دیگران ، آرامش خود را درشادی و موفقیت مردمان دیارش می بیند و این است راز عزیز بودنش در اذهان مردم.
این جوان پاک نیت ، بدون ادعا و با مناعت طبع بالا الگویی شایسته برای مجموعه فعالان خوشنام عرصه فرهنگ و هنر استان میباشد.
ایشان گامهای ارزشمند و فراوانی را در جهت ترغیب جوانان به تحصیل و دانش برداشته اند . امیدواریم ما قدر چنین گنجینه های فرهنگی ارزشمندمان را که فداکاری های فراوانی را در راه تعالی آموزش و تحصیل و فرهنگ ایرانی برداشته اند بدانیم و همواره قدردان اندیشه والای این چنین داشته هایی باشیم.
برگرفته از کانال تلگرام ایرانشهرنیوز:
https://tlgrm.me/iranshar_news

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

2 − یک =