۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

درخواستِ پیوستن به کانون دانایی و عضویت در کتابخانه های عمومی

درخواستِ پیوستن به کانون دانایی و عضویت در کتابخانه های عمومی مادامیکه جامعه را با کانون اندیشه ورزی و خرد گرایی و تحجر زدایی گسست باشد و فراوان فاصله و نیز میان ما و الفبای ابزارهای توسعه و ترقی شکافی عمیق باشد به سان بیگانگی ؛ بدون شک خشک اندیشی و تارنگری را پایانی نباشد […]

درخواستِ پیوستن به کانون دانایی و عضویت در کتابخانه های عمومی
مادامیکه جامعه را با کانون اندیشه ورزی و خرد گرایی و تحجر زدایی گسست باشد و فراوان فاصله و نیز میان ما و الفبای ابزارهای توسعه و ترقی شکافی عمیق باشد به سان بیگانگی ؛ بدون شک خشک اندیشی و تارنگری را پایانی نباشد هرگز و امید به افق روشن نیز می گردد عملی آرمانی و ناممکن.
خواستگاه عقاید و افکار جنگ طلبانه و صلح ستیز نیز از کجا می تواند سر بر آورد جز آنجا که درهای خرد ورزی و دانش خواهی و تعقل گرایی بر روی جامعه بسته بماند. بدون شک در چنین شرایط و فضایی افکار طالبانیزمی و داعش گونه و غیرانسانی قارچ وار مجال پرورش خواهند یافت و مهیا برای رشد.
با این پیش زمینه هفته « کتاب و کتابخوانی» را گرامی می داریم خدمت همه شما یاران دانا محور و همیشه همراهِ مترقی خواه و به همین سبب و این مناسبت به اتفاق گروهی از مدیران و مسئولان و همینطور فعالان فرهنگی اجتماعی نیک شهر ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی این شهر؛ همه ایشان که ما را در این بازدید همی همراهی می نمودند به عضویت این کتابخانه عمومی درآورده به امید اینکه آنان که موفق به عضویت در کانون دانایی شهر خویش نشده اند «هفته کتاب» را مغتنم فرصتی بشمارند برای عضویت در کتابخانه ها و پیوستن به آنجا که کانون دانایی لقب گرفته.
ملحق گشتن به جمع یاران دانا محور و عضویت در کتابخانه های شهر و روستا راه را برای بهتر زیستن هموار خواهد نمود و غذا را برای روح فراهم بنابراین ما نیز به منظور ایجاد انگیزه و تشویق در بازدید از کتابخانه عمومی مرکزی نیک شهر یکی از یاران کتاب را بنام« یحیی محبی» تقدیر نمودیم و تجلیل تا باشد مشوقی برای سایرین و مستحکم پیوندی با کتاب و کتابخوانی.
و در آخر برای تعطیلات پایان هفته همه شما یاران گرانسنگ رمان «داستان دو شهر» اثر فاخر چالز دیکنز را پیشنهاد می نمایم جهت مطالعه.

برگرفته از صفحه اینستاگرام محمد بلوچ زهی بخشدار مرکزی نیکشهر

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

ده − شش =