۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

دیشب خدا لبخند زد !؟!

دیشب خدا لبخند زد! من خشنود زآنم که دیشب خدا لبخند زد ، با کمترین زحمت و با مزد و بدون منت با شادی کودکان فقیر و پاشپاد و لخت پاد و سینه چاک و مندرس پوش «بندوکی بازار». و دیشب خدا لبخند زد با خوشی «خان بی بی» آن زن سختکوش حاشیه نشین نیک […]

دیشب خدا لبخند زد!
من خشنود زآنم که دیشب خدا لبخند زد ، با کمترین زحمت و با مزد و بدون منت با شادی کودکان فقیر و پاشپاد و لخت پاد و سینه چاک و مندرس پوش «بندوکی بازار». و دیشب خدا لبخند زد با خوشی «خان بی بی» آن زن سختکوش حاشیه نشین نیک شهر که از عرق جبین خویش با کارگری در مغازه ای در مرکز شهر روزی می ستاند. دیشب خدا لبخند زد با شوق آن جوانک حمال که خستگی ناشی از حمل بار کامیون ها بر دوشش برای ساعاتی سنگینی نمی کرد بواسطه حضور چند تن از عوامل و ستارگان محبوب سریال «شنبل و شاهی» در این روستا.
«شمبل» شخصیت سربه راه و بازیگوش یک سریال محلی برای مردم سیستان و بلوچستان در نوع خود سوپر استاری ست شادی ساز و سریال شنبل و شاهی اتفاقی نیک است در کارنامه صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان و مدیرکل انسانگرا و فرهیخته اش که با حمایت هنرمندان توانمندی چون محمد دین دشتی و ابراهیم ساویز و نصیر احمد ملازهی و معصومه میرکازهی و و و و این سریال به زبان بلوچی را اعتماد نمود و حمایت؛ تا ساخته شود و پخش برای اولین بار از شبکه استانی هامون.
دیشب شوری دگرگونه به پا بود در روستای «بندوکی بازار» که چند سالیست نامش به گمان ها نوک و نو و تر و تازه شده. نوک آباد.
زنان،مردان، کودکان و جوانان روستا گروه گروه و فوج فوج برای دیدن شخصیت های محبوب خویش که از قاب تلویزیون استانی خاطره ها داشتند با آن؛ اکنون پیش رویشانند بدور از هر گونه واسطه و هرم گرمای نفس شان را از نزدیک حس می توانند بنمایند بودن هر گونه قابی و نقابی.
و براستی که اسباب لبخند خدا و شادی دل بچه ها و شور و امید میان خانواده های فقیر بدون ترحم و بهانه و با کمترین هزینه و زحمت فراهم است بشرط آنکه تفاوت ها را احترام بگذاریم و وسعت ببخشیم نگاهمان را. از صفحه فیسبوک محمد بلوچ زهی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

یک × 1 =