۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

بررسی چالش ها و آسیب های پیش و روی مدیریت روستایی در بخش مرکزی نیکشهر

بررسی چالش ها و آسیب های پیش و روی مدیریت روستایی در بخش مرکزی نیکشهر کانال تلگرامی بخشداری مرکزی نیکشهر- به مناسبت روز دهیاری و شهرداری ها جلسه گرامیداشت این روز در بخش مرکزی نیکشهر با حضور بخشدار ، رئیس شورای اسلامی بخش و۶۵ نفر از هیاران بمنظور بررسی مسائل و مشکلات پیش و روی […]

بررسی چالش ها و آسیب های پیش و روی مدیریت روستایی در بخش مرکزی نیکشهر

کانال تلگرامی بخشداری مرکزی نیکشهر- به مناسبت روز دهیاری و شهرداری ها جلسه گرامیداشت این روز در بخش مرکزی نیکشهر با حضور بخشدار ، رئیس شورای اسلامی بخش و۶۵ نفر از هیاران بمنظور بررسی مسائل و مشکلات پیش و روی دهیارهی ها و دهیاران و همچنین بررسی چالش ها، موانع و آسیب های مدیریت در روستاها برگزار گردید.
بخشدار مرکزی نیکشهر ضمن گرامیداشت روز دهیاری ، دهیاران را مدیران ارشد روستاها دانست و اظهار داشت: دهیارانی میتوانند در مدیریت روستایی موفق عمل بنمایند که دارای طرح و برنامه باشند.
محمد بلوچ زهی با اشاره به شرح وطایف گسترده دهیاران در خصوص مدیریت روستاها و همچنین حدود و اختیارات فراوان دهیاری ها در این خصوص بویژه در راستای عمران و آبادانی روستا؛ عبور از روزمرگی را برای رسیدن به اجرایی شدن طرح ها و برنامه ها عنوان نمود و از دهیاران بخش مرکزی خواست با ایده های نوین پویایی و تحرک را برای روستا و روستائیان به ارمغان بیاورند.
وی با تاکید بر اینکه دهیار و دهیاری ها باید مولد محور باشند؛ از جمله انتظارات خویش را در زمینه عملکرد مناسب دهیاری ها و دهیاران توجه به تولید در روستاها بویژه راه اندازی کارگاههای کوچک و حمایت از صنایع دستی، محصولات فرهنگی و غذاها و فراورده های سنتی عنوان نمود.
بلوچ زهی از دیگر عوامل موفقیت برای دهیاران را فراهم نمودن زمینه همگرایی برای عمران و آبادانی روستا و همچنین دخیل دانستن و مشارکت دادن مردم در اداره امور دانست و افزود: باید نگاه مشارکت جویانه در اداره روستا تقویت گردد و از ظرفیت مردم، معتمدین و شوراها در توسعه روستاها بهره جست.
وی یکی از ضعف های بزرگ دهیاران را عدم توجه کافی به اخذ عوارض در روستاها عنوان نمود و خواستار نظارت بر ساخت و سازها و جلوگیری از اقدامات غیر قانونی در این زمینه شد.
بلوچ زهی با تاکید بر اینکه اخذ عوارض در روستاها باید به یک فرهنگ تبدیل گردد افزود: میزان اخذ عوارض در روستاها میتواند در رتبه و جایگاه دهیار و دهیاری و افزایش سرانه اعتبارات دولتی آن بسیار موثر باشد.
در ادامه جلسه رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی نیز ضمن تبریک روز دهیار به همه دهیاران کوشای بخش؛ آشنایی به قوانین ده و دهیاری را برای دهیاران ضروری دانست و گفت: دهیاران با مطالعه و ارتقاء سطح دانش خویش در خصوص مدیریت روستایی می توانند در کیفیت خدمات رسانی به مردم موفق تر عمل بنمایند.
عبدالعزیز بلوچزهی افزود: هر گاه دهیار تسلط کافی به مجموعه قوانین وضع شده کاری خویش داشته باشد از میزان لغزش ها و خطاهای احتمالی آن نیز گذشته و بر قوت کار خویش افزوده می گردد.
در ادامه مراسم گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری در بخش مرکزی نیکشهر ،دهیاران نیز پس از بحث و تبادل نظر به آسیب ها و موانع پیش روی خویش در اداره امور روستایی پرداختند.
و در پایان نیز از دهیاران بخش مرکزی نیکشهر تجلیل بعمل آمد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

11 + بیست =