۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

(سرور دادخواه مدیرعامل بنیادکودک ایران)

*(سرور دادخواه مدیرعامل بنیادکودک ایران)* روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان است  مدیرعامل بنیادکودک ضمن گرامی‌داشت روز کودک، آموزش و تربیت کودکان بااستعداد نیازمند را ارزشمندترین رسالتی دانست که هر انسان وارسته‌ای می‌تواند عهده‌دار آن باشد و اعلام کرد: روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان […]

*(سرور دادخواه مدیرعامل بنیادکودک ایران)*
روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان است

 مدیرعامل بنیادکودک ضمن گرامی‌داشت روز کودک، آموزش و تربیت کودکان بااستعداد نیازمند را ارزشمندترین رسالتی دانست که هر انسان وارسته‌ای می‌تواند عهده‌دار آن باشد و اعلام کرد: روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان است و کودکی که ارزش تحصیل را درک نکند، نمی‌تواند حقوق خود را بشناسد.

به گزارش پایگاه خبری سازمان های غیردولتی ایران(وطن)؛ دوران کودکی در برابر دوره‌های دیگر زندگی، نقش زیربنایی دارد. بسیاری از نگرش‌ها، ارزش‌ها، عادت‌ها و ویژگی‌هایی که در این دوران در وجود کودک شکل می‌گیرد، در تمام مراحل زندگی او باقی می‌ماند و آینده‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هرساله روز شانزدهم مهرماه به عنوان «روز جهانی کودک» در ایران گرامی داشته می‌شود و به همین مناسبت با مدیرعامل بنیادکودک به گفت‌وگو پرداختیم که در پی می‌خوانید:

مدیرعامل بنیادکودک ضمن گرامی‌داشت روز کودک، آموزش و تربیت کودکان بااستعداد نیازمند را ارزشمندترین رسالتی دانست که هر انسان وارسته‌ای می‌تواند عهده‌دار آن باشد و اعلام کرد: روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان است و کودکی که ارزش تحصیل را درک نکند، نمی‌تواند حقوق خود را بشناسد.

دادخواه، برخورداری از آموزش را حق همه کودکان دنیا ذکر کرد و افزود: همه کشورها باید تلاش کنند تا کودکان از حق طبیعی تحصیل برخوردار باشند.

وی، روز جهانی کودک را یادآور این امر ذکر کرد که باید از این کودکان بخواهیم و به آنها فرصت دهیم تا حرف‌های خود را بگویند و ادامه داد: این اشتباه است که فکر کنیم بیماری، فقر، مشکلات خانوادگی و اجتماعی‌، آنها را به کودکانی بی‌آرزو بدل کرده است.

این فعال اجتماعی، سیاست‌های حمایتی بنیادکودک را به گونه‌ای اعلام کرد که تمامی دانش‌آموزانِ تحت حمایت تا پایان تحصیلات دانشگاهی می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند و افزود: بنیادکودک بر آن است تا با روی‌کردی فرهنگ‌ساز در سومین دهه از فعالیت خود، بتواند دانش‌آموزان با استعداد نیازمند را پشتیبانی کند.

وی دستیابی به این آرمان را بیش از همیشه نیازمند حمایتِ نیکوکاران و همیاران ذکر کرد و گفت: این بنیاد با توجه به فلسفه وجودی خود، همواره استفاده از دستاوردهای نوین در زمینه‌های مدیریتی و اجرایی را در تمامی حوزه‌های فعالیتش، اصلی اساسی می‌داند.

مدیرعامل بنیادکودک با تاکید بر این‌که از دست رفتن فرصتِ تحصیل دانش‌آموزان، خوشایند جوامع نیست، بیان کرد: مسئولیت انسانی و اجتماعی به همراه قدم‌های کوچک هر فرد از جامعه، می‌تواند سهم بزرگی در رشد و بالندگی این کودکان داشته باشد.

وی، ارتقای سطح آگاهی را با ایجاد بستر مناسب برای ادامه تحصیل کودکان مناطق محروم، مهم برشمرد و گفت: بنیادکودک توانسته است تاکنون بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز و خانواده¬های آنان را حمایت کند. بیشتر این دانش‌آموزان، از نعمت داشتن پدر محرومند و یا پدرانشان دچار از کار افتادگی بوده و توانایی کار کردن ندارند.

طرح «دانش‌آموز بی‌نام»
دادخواه در ادامه سخنانش کمک به دانش‌آموزان نیازمند و بااستعداد را نوعی مسئولیت اجتماعی قلمداد کرد و گفت: این بنیاد هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان با استعداد نیازمند را با همیاری دانش‌دوستانِ نیکوکار تامین می‌کند.

مدیرعامل بنیادکودک با اشاره به طرح دیگری در این بنیاد، ادامه داد: از آنجا که بسیارند نیکوکارانی که در برابر تحصیل دانش‌آموزان نیازمند خود را متعهد می‌دانند، طرح «دانش‌آموز بی‌نام» در این بنیاد در حال اجراست.

وی در توصیف این طرح گفت: نیکوکاران، بدون این‌که کودکان مورد حمایت را بشناسند به آنها یاری می‌رسانند تا بستری سازند که دانش‌آموزان با استعداد نیازمند به ارزش‌های خود دست یابند.

مدیرعامل بنیادکودک تعداد دانش‌آموزان تحت حمایت بنیادکودک را ۸ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز ذکر کرد و گفت: نیکوکاران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای هرچند اندک، در تحقق رویای تحصیل یک دانش‌آموز نیازمند و با استعداد، سهیم باشند.

دادخواه حمایت از این دانش‌آموزان را تحت عنوان بورسیه اعلام کرد و ادامه داد: بنیادکودک تلاش می‌کند تا به کمک همیاران، هزینه تحصیلی این دانش‌آموزان را با حفظ اطلاعات آنها تامین کند.

وی با اشاره به تلاش برای حفظ کرامت انسانی دانش‌آموزان بورسیه شده، افزود: بنیادکودک همواره به این می‌اندیشد که «هیچ دانش‌آموز با استعدادی نباید به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی از تحصیل و تلاش باز بماند».

مدیرعامل بنیادکودک به مشکلات تحصیل دانش‌آموزان در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: این موسسه با دارابودن ۲۷ نمایندگی در سراسر کشور، تلاش می‌کند دانش‌آموزان نیازمند مناطق محروم را بدون القای احساس نیازمندی، با حفظ عزت و ارجمندی حمایت کند.

*منوی نیکوکاری بنیاد کودک راه‌اندازی شد

دادخواه در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی منوی نیکوکاری این بنیاد همزمان با فصل شکوفایی علم و دانش اشاره کرد و گفت: به منظور حمایت هرچه بیشتر از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، در قالب طرح نیکوکاری برای مشترکان همراه اول این امکان در سامانه #۷* فراهم شده است.

وی ادامه داد: *در سامانه #۷* با ارسال شماره ۶ به نام «نیکوکاری» و انتخاب گزینه «بنیادکودک»، *می‌توانیم با پرداخت مبلغ دلخواه، در شادی این دانش‌آموزان، سهیم باشیم*.

مدیرعامل بنیاد کودک، اهدای کمک‌های نقدی را یکی از بسترهایی اعلام کرد که اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند در قالب آن ضمن مشارکت در یک فعالیت انسان‌دوستانه، مسئولیت اجتماعی خود را نیز به انجام برسانند و ادامه داد:  نیکوکاران می‌توانند علاوه بر همیاریِ بنیادکودک در زمینه حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، مؤسسه را در تداوم خدمت‌رسانی‌ بهتر و مؤثرتر یاری کنند.

*کمک به بنیادکودک جزء هزینه‌های پذیرفته شده مالیاتی محسوب ‌می‌شود*.

*مدیرعامل بنیادکودک، بررسی و ممیزی کیفیت و کمیت بنیاد کودک را هرساله از طریق سازمان سوییسی SGS مدنظر قرارداد و گفت: بنیاد کودک از سال ۲۰۰۵ در کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (ECOSOC) دارای مقام مشورتی است*.

دادخواه، یکی از امتیازهای بنیاد در ایران را دریافت مجوز ملی از وزارت کشور در سال ۸۶ اعلام کرد و ادامه داد: این موسسه از هیات دولت مجوزی دریافت کرده که بر اساس آن، کمک به بنیادکودک جزء هزینه‌های پذیرفته شده مالیاتی محسوب ‌می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

پنج × 3 =