۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار

محسن محبی مجری صدا و سیما همدان ( برنامه ورود ممنوع و …)

ضمن سلام و خیر مقدم خدمت مهمان گفتمان عزیز بزرگوارم ، جناب آقای محبی گرانقدر ، سپاسگزارم از شما که قبول زحمت فرمودین و دعوت بنده رو پذیرفتین . محبت کنید بیوگرافی خودتون رو بفرمایید و همچنین عنوان کنید که در چه مدارسی مشغول به تحصیل بوده اید و نقش این مدارس در جهت پیشرفت تحصیلی  شما […]

ضمن سلام و خیر مقدم خدمت مهمان گفتمان عزیز بزرگوارم ،
جناب آقای محبی گرانقدر ،
سپاسگزارم از شما که قبول زحمت فرمودین و دعوت بنده رو پذیرفتین .
محبت کنید بیوگرافی خودتون رو بفرمایید و همچنین عنوان کنید که در چه مدارسی مشغول به تحصیل بوده اید و نقش این مدارس در جهت پیشرفت تحصیلی  شما تا چه اندازه بوده است ؟
?من هم سلام میکنم به شما جناب رکنی و همه عزیزانی که خواننده این مصاحبه هستند.
همانطور که فرمودید من محسن محبی هستم متولد ۱۳۷۲ دبیر درس زیست شناسی و مجری تلویزیون شبکه استانی همدان؛ من در مدارس متوسط شهرستان نهاوند درس خوانده ام که هرکدام از این مدارس به سهم خود در پیشرفت تحصیلی من و بقیه دانش آموزان موثر بوده اند.
?لطفا بفرمایید که شما در چه رشته و مقطع و کدام دانشگاه مشغول به تحصیل هستید؟
?من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در رشته دبیری زیست شناسی هستم.
?در مورد محتوای درسی این رشته و اینکه چند سال طول میکشد و چه گرایش هایی دارد اطلاعاتی به ما بدهید.
?تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و در رشته زیست شناسی خیلی تفاوتی با دانشگاه های دیگر ندارد چون سرفصل های مورد تدریس دقیقا سرفصل‌های مورد تایید وزارت علوم است و مدت زمان تحصیل هم مثل بقیه رشته ها هشت ترم و معادل چهار سال است.
?دشواریهای این رشته چه در زمان تحصیل و زمان اشتغال چه مواردی هستند محبت فرمایید و عمده ترین موقعیتهای شغلی که این رشته داراست را بیان کنید؟
?به نظر من هم فراگیری و هم آموزش این رشته سختی های مشترکی دارند و آن مباحث عملی و آزمایشگاهی زیست شناسی است.من خودم همیشه در آزمایشگاه با گزارش کار نوشتن مشکل داشتم و مطمئنم شاگردانم هم این مشکل را خواهند داشت. از سختی های دیگر این رشته این است که زیست شناسی حرف های زیادی برای گفتن دارد و مطالب آن به سرعت فراموش می شوند پس نیاز به درک عمیق دارد.
اما پرسیدید که از موقعیت شغلی حرف بزنم ؛ متاسفانه اکثر دانشجوهای این رشته به جز کسانی که بورسیه میشوند در شغل های غیر مرتبط مشغول اند و این یعنی بازار کار این رشته خیلی وضعیت خوبی ندارد.
?ظرفیت این رشته در دانشگاه شما چند نفر میباشد؟
?این رشته در دانشگاه فرهنگیان وضعیت خوبی دارد و دانشجویان آن معمولا در بازار کار موفق ترند اما ظرفیت پذیرش خیلی کم است، آمار دقیقی نمی توانم بدهم چون ظرفیت پذیرش هرساله بستگی به نیاز آموزش و پرورش مناطق دارد که از طریق سازمان سنجش اعلام می شود.
?دوست خوبم ظاهرا شما جدای از تحصیل فعالیتهای هنری شایسته و ارزشمندی رو انجام میدهید .بنده به شما تبریک میگویم که توانسته اید هنر را در کنار درس ادامه بدهید و در هر دو رشته موفق شوید.چی شد که تصمیم گرفتید به سمت گویندگی و اجرا برید؟
?اجرا تنها کاری بود که هیچوقت فکر نمیکردم به سمتش بروم اما اگر امروز در این عرصه فعالیت دارم تمام و کمال به خاطر حمایت دوستان خوبم در دانشگاه فرهنگیان بود که همیشه دوستشان دارم.
?به عنوان اولین سؤال برای اجرای خوب چه ویژگی‌ها و فاکتورهایی را لازم می‌دانید؟
?این سوال از دید افراد مختلف پاسخ های متفاوتی دارد، بعضی ها صدای خوب را می پسندند، بعضی ها چهره گرم و… . اما به عقیده من اجرای خوب اجرای با محتواست که لازمه آن اطلاعات عمومی بالای مجری و ادبیات زیبای اوست. اجرایی خوب است که بیننده را از مشاهده آن برنامه پشیمان نکند.
?از کدام یک از برنامه‌هایی که درآن اجرا داشتید بیشتر رضایت دارید؟
?من کار خود را با برنامه «ورود ممنوع» در شبکه همدان آغاز کردم که البته آن زمان مجری افتخاری شبکه همدان بودم.تهیه کننده برنامه ما آقای سرکانی بود و این برنامه را خیلی دوست داشتم چون محتوای مناسبی داشت و در آن به مسئله اعتیاد پرداخته می شد که متاسفانه مشکل امروز جامعه ما هم هست.
?برای اجراهای‌تان الگوی خاصی دارید؟
?نمی توان به آن الگوی خاص گفت اما تمام تلاشم را میکنم که با مردم راحت باشم و ساده و صریح حرف بزنم.
?ارزیابی شما از مقوله اجرا در تلویزیون چیست؟
?من طی چند سال اخیر بیشتر از فعالیت تلویزیونی فعالیت اجرای صحنه داشته ام. اما چیزی که مشهود است این است که امروز مجری های تلویزیون مثل سابق خشک و خنثی نیستند و خیلی راحت و ساده برنامه را اجرا می کنند که این به نظر من اتفاق خوبی است.
?مطمئناً کسی از مجری خشک و خنثی خوشش نمی‌آید اما بعضی از مجریان برای اینکه این ویژگی را نداشته باشند از شبکه‌های ماهواره‌ای الگوگیری می‌کنند همین باعث شده تا رفتارهای ناخوشایندی داشته باشند که برای مخاطبان جالب نیست؛ نظر شما دراین‌باره چیست؟
?شاید درست منظورم را نرساندم.این طبیعی است که انسان هم اثرپذیر است و هم اثرگذار که به نظرم هردوی اینها خوب است به شرطی که مراقب باشیم و بدانیم چرا اثر می پذیریم و چرا اثر می گذاریم. باید مراقب باشیم که رفتار ما در اجرا به لودگی کشیده نشود چون مردم ارزشمندترین دارایی خود یعنی زمان را به ما داده اند و شایسته نیست که در مقابل گوهر به این ارزشمندی ما رفتار ناخوشایند بفروشیم.
محسن جان میخام چند تا سوال ازت بپرسم و شما هم بصورت محاوره ای و غیر رسمی پاسخم رو بدین ،
?خب پرسش اول آیا به معلمی علاقه داری؟
?مگر میشود کسی بداند به واسطه شغلش در ذهن مردم ماندگار می شود و به شغلش علاقه نداشته باشد؟من با شهید مرتضی مطهری همکارم مگر ممکن است به کارم علاقه مند نباشم
?اگر به معلمی علاقه داری چرا رفتی سمت اجرا؟
?این دلیل نمیشود که چون معلمم نباید مجری باشم. اتفاقا این کار اصلا در تضاد با شغلم نیست
?در کنار علاقه به اجرا آیا از انتخاب این کار انگیزه مالی داشتی؟
?(با حالت خنده) انگیزه های من برای ورود به عرصه اجرا خیلی مهم تر از انگیزه های مالی بودند
?معلمی بهتره یا مجری گری؟
?معلمی را دوست دارم چون به واسطه معلمی هم یاد میگیرم و هم یاد میدهم. اجرا هم برایم لذت بخش است چون مجبورم به خاطر بهبودی وضعیتم مطالعه بیشتری داشته باشم
?چه قدر برای رسیدن به هدفت تلاش کردی؟
?خیلی زیاد اما هنوز بهش نرسیدم
?مهمه دیگران در موردت چی میگن؟
?البته که مهمه اما مهم تر اینه که تحت تاثیر حرف های خوب و بد قرار نگیرم و به مسیرم ادامه بدم .
?به نظرت بهترین چهره در سینما، موسیقی و ورزش چه کسیه؟
?من از بین چهره های سینمایی شهاب حسینی رو خیلی دوست دارم و در موسیقی هم به محسن چاوشی علاقه مندم اما خیلی اهل دنبال کردن ورزش نیستم.
?از کسی متنفر هستی؟
?تنفر نه ولی شاید از بعضی ها ناراحت باشم.
?کسی از تو تنفر داره؟
? نمیدونم، شاید داشته باشه
?یه توصیه به همه کسانی که این مصاحبه رو میخونن؟
?من در حد و اندازه این نیستم که به کسی توصیه ای کنم اما چیزی که تجربه کردم این بوده که سرانجام تلاش حتما رسیدن به موفقیت است، پس همیشه برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید
?کلام آخر آقای محبی؟
?جهان و هرچه در او هست صورتند و تو جانی
ندانمت به حقیقت که در جهان به که مانی
شعر :
( خبر مرگ مرا با تو چه کس خواهد گفت)
با صدای زیبا و دلنشینی جناب آقای محسن محبی مجری صدا و سیمای شبکه استانی همدان

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

9 − 5 =