۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1093
  • 22 سپتامبر 2016 - 14:50
  • 65 بازدید
  • ارسال توسط :

چرا این دفاع مقدس شد؟ پرسشی که در نیکشهر مجال پاسخ یافت.

چرا این دفاع مقدس شد؟ پرسشی که در نیکشهر مجال پاسخ یافت. چرا این دفاع مقدس شد؟ ؛ پرسشی است که به مناسبت هفته دفاع مقدس در نیکشهر طرح گردید و با نگاهی نو و بینشی تازه تر مجال پاسخ یافت. سلسله نشست های گفتمانی و اندیشه ای این پنجشنبه های دورهمی بخشداری مرکزی نیک […]

چرا این دفاع مقدس شد؟ پرسشی که در نیکشهر مجال پاسخ یافت.
چرا این دفاع مقدس شد؟ ؛ پرسشی است که به مناسبت هفته دفاع مقدس در نیکشهر طرح گردید و با نگاهی نو و بینشی تازه تر مجال پاسخ یافت.
سلسله نشست های گفتمانی و اندیشه ای این پنجشنبه های دورهمی بخشداری مرکزی نیک شهر صبح امروز با موضوع دانشگاه و گفتمان دفاع مقدس با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشگاه پیام نور برگزار گردید.
در ابتدای این نشست محمد کریم رئیسی مدیر دانشگاه پیام نور بعنوان میزبان این مراسم ضمن خیرمقدم خدمت میهمانان هفته دفاع مقدس را یادآور رشادتی هشت ساله عنوان نمود.
بخشدار مرکزی نیک شهر نیز ضمن تبریک این هفته ؛ گفت نباید از نقش دو گروه در دفاع مقدس به سادگی گذشت. وی گروه اول را مرجعیت و روحانیون عنوان نمود و گروه دوم را دانشجویان و دانشگاهی دانست که توانسته اند این دفاع را به سمت تقدس سوق دهند.
محمد بلوچ زهی با طرح این پرسش که چرا این دفاع مقدس شد؟ از حاضران خواست پیرامون این موضوع به بحث و تبادل نظر بپردازند و نظرات خویش را بیان دارند.
وی همچنین افزود این دفاع به این خاطر مقدس گردید و رنگ تقدس به خود گرفت که همه اقشار مختلف مردم با آگاهی و بینش و دانش و اراده آهنین و عزم الهی و ایمان و یقین جانانه به دفاع از کیان و خاک کشور پرداختند.
امام جمعه محترم شهرستان نیکشهر نیز در بخش دیگری از این دورهمی به چرایی تقدس این دفاع ارزشمند پرداختند و عزت انقلاب اسلامی را مرهون رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان و ایثارگران و شهیدان دفاع مقدس دانست.
احمد لطفیان سرگزی با اشاره به برخی از روایات در خصوص گفتمان ضمن تقدیر از تلاش جهت برقراری گفتمان در جامعه بویژه دانشگاه به تاثیر گفتمان در اسلام و نقش آن اشاره نمود.
همچنین در بخش دیگر این دورهمی ابراهیم بلوچ رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی نیکشهر به معرفی دو کتاب پرفروش و ارزشمند ” من زنده ام” از معصومه آباد و آن بیست و سه نفر به نویسندگی احمد یوسف زاده با موضوع دفاع مقدس پرداخت و در این خصوص گفتاری را بیان نمود.
در پایانداساتید دانشگاه به بحث و تبادل نظر در خصوص،محور گفتمان پرداختند.

روابط عمومی بخشداری مرکزی نیکشهر

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

12 + 15 =